Сьогодні, 27 вересня, в Україні відзначається Всеукраїнський день дошкільних працівників.
Під час війни, яку веде проти України росія, дозвіл на роботу мають лише садочки з надійними укриттями. Але через те, що в укритті обмежена кількість місць, садочки зможуть відвідувати лише діти працюючих батьків і батьків, які служать у війську.
Окрім того, через велику кількість внутрішньо переміщених осіб через російську агресію виникла потреба зарахувати їхніх дітей дошкільного віку до закладів освіти за місцем тимчасового проживання.
Відповідне роз’яснення Міністерство освіти і науки України скерувало керівникам департаментів (управлінь) освіти і науки обласних, Київської міської державних (військово-цивільних) адміністрацій із проханням сприяти зарахуванню дітей дошкільного віку внутрішньо переміщених осіб до закладів освіти.
Зарахування дітей дошкільного віку внутрішньо переміщених осіб здійснюється згідно з відповідним наказом керівника закладу дошкільної освіти. До заяви про зарахування дитини додаються:
копія свідоцтва про народження дитини;
довідка ВПО;
медичні довідки (форма № 086−1/о про результати обов’язкового медичного профілактичного огляду та форма № 063/о «Карта профілактичних щеплень»), що видані місцевим органом охорони здоров’я;
якщо дитина має особливі освітні потреби, потрібно принеси висновок з Інклюзивно-ресурсного центру про комплексну психолого-педагогічну оцінку розвитку особи.
Також у деяких садочках можуть попросити принести довідку з місця роботи, яку можна взяти у відділі кадрів.
Якщо батьки-внутрішні переселенці визначилися, до якого дитячого садка віддаватимуть дитину, необхідно завітати до садочка і дізнатись у директора про наявність вільних місць і порядок зарахування дітей.
Потім потрібно записатися в електронну чергу — це можна зробити дистанційно через портал Електронної реєстрації в заклади дошкільної освіти, або на офіційному сайті міста, де проживають батьки. В електронній заяві обов’язково треба вказати, що дитина має пільгу ВПО. Також можна вказати й інші пільги, якщо вони є.
Після цього треба написати в обраному ДНЗ заяву на вступ до садочка. З собою повинні бути такі документи:
свідоцтво про народження;
паспорт;
довідка про реєстрацію місця проживання.
Безпосередньо перед вступом у садочок знадобиться також медична довідка (форма № 086−1/о) про стан здоров’я дитини з висновком лікаря, що дитина може відвідувати заклад дошкільної освіти.
Треба з’ясувати у директора дошкільного закладу освіти, з якої причини відсутнє місце.
Поцікавитися, що ротрібно зробити, щоб потрапити до дитсадка.
Обов’язково попросити письмову відмову у прийнятті дитини до садочка від керівника закладу.
Зібравши всю інформацію, звернутися в управління освіти — там зобов’язані допомогти.
Нагадаємо, через російсько-українську війну багато людей вимушені змінювати місце проживання. Дехто не має на новому місці медичної документації, тому не може підтвердити вакцинальний статус дітей і свій власний. Міністерство охорони здоров'я України розповіло, які довідки щодо стану здоров'я можуть вимагати при оформленні дитини до школи чи дитсадка.
Команда «Всеосвіти» щиро вітає вихователів і працівників дошкільної освіти із Всеукраїнським днем дошкільних працівників! Друзі, щодня ви працюєте із найменшими громадянами України, виховуючи в них патріотизм і любов до України, зважено і правильно пояснюючи причини російської агресії. Ви, як мами, підтримуєте маленьких українців під час сирен повітряної тривоги, і діти відповідають вам вдячністю.
Дорогі вихователі, ви справжні бійці освітнього фронту — сильні та мужні, зважені та справедливі, сміливі та рішучі! Дитячий сміх завдяки вам — то музика української перемоги! Україна обов'язково вистоїть, переможе, відбудується завдяки таким сильним людям! Слава УКраїні!
Користувач:
Нікішина Тетяна Олександрівна