20 липня 2022 о 16:30
3 0

Вчителі Маріуполя у столиці відкрили Київський приватний ліцей

Маріупольські вчителі загальноосвітньої школи №56 відновили діяльність своєї школи у Києві.

Загальноосвітня школа №56 у Маріуполі була розташована у Лівобережному районі та, на жаль, вщент згоріла, як і переважна більшість будинків, де мешкали вчителі. Виїжджати було складно і все ж, всі, хто зміг у березні-квітні виїхати з Маріуполя, вирішили, що сидіти склавши руки не можна. Ініціативний і цілеспрямований син завуча школи Богдан Румянцев зробив усе можливе, щоб школа почала працювати у столиці.

Школа 56 була особливим місцем сили, яка об'єднувала всіх вчителів та учнів. Я бачив, в якому стані була моя мама та її колеги, і вирішив відновити нашу школу для подальшої роботи в Києві, — розповів Румянцев.

Саме він очолив школу в Києві, яка зберегла свій маріупольський номер, адже це було дуже важливим для всіх вчителів. Довелося консультуватися і з юристом, і з Міністерством освіти. Вже у травні Київський приватний ліцей 56 отримав ліцензію та з вересня працюватиме згідно з вимогами Міністерства освіти України.

У нашій школі немає жодного вчителя, який пішов би на співпрацю з окупантами, — наголосив директор «Київського приватного ліцею 56».

Наразі у школі працює 16 викладачів. Навчання здійснюватиметься онлайн з 1 по 11 класи. Учні отримуватимуть свідоцтво про освіту загального зразка.

Коли я виїхала, мала дуже пригнічений стан. У ЗОШ №56 я навчалася з 1 по 11 класи. Майже одразу почала тут працювати, коли отримала освіту. З дитинства хотіла працювати саме в своїй школі. Моя дитина теж тут навчалася. І коли ми зрозуміли, що ЗОШ №56 знищена, що місто окуповане, вона спочатку не хотіла навчатися в іншій школі. Те, що ми змогли відновити нашу школу в Києві та навіть зберегти номер — це справжній промінчик надії та велика радість для мене та моєї дитини, — поділилася радістю вчителька початкових класів Віра Стрельцова.

За освітою Богдан Румянцев музикант, у школі він викладатиме «Мистецтво», але у директора багато планів щодо урізноманітнення навчального процесу школярів і поки що буде більше виконувати роль менеджера, адже ще потрібно вирішити безліч важливих питань.

У нас у планах є і позакласне навчання, будемо проводити різні курси для всебічного розвитку наших учнів. До нас долучилися також колеги з 57-ї і 68-ї шкіл. Наразі хочуть приєднатися ще вчителі з 40-ї та 5-ї шкіл Маріуполя. Але основний кістяк нашого колективу — це педагоги ЗОШ №56. Це справжні фахівці та професіонали своєї справи, які знають, як зробити навчальний процес захоплюючим і цікавим, — зазначив директор.

Завдяки волонтерській ініціативі колишніх випускників Маріупольського технічного ліцею у вчителів Київського приватного ліцею 56 є все необхідне технічне обладнання для навчального процесу. Колектив готовий працювати і вже поступово починає набирати учнів.

Нам пишуть батьки наших учнів. Починаємо формувати списки. Наша головна задача — зберегти наш колектив і надавати якісну освіту всім учням, які оберуть для навчання наш заклад, — додав Румянцев.

Нагадаємо, у міській сфері освіти заблокованого росіянами українського Мелітополя налічується 2800 працівників, із них погодились на співпрацю з московськими загарбниками не більше за 270 осіб. Причому йдеться про технічних працівників, а не освітян.

Фотоматеріали та джерело: donbas24.news