Якими нормативними документами повинні керуватись керівники ЗДО для успішної роботи? Які функції педагогічної ради? Що таке рамка кваліфікацій та мета її запровадження? Про всі ці особливості у роботі ЗДО розповіла Тетяна Носачова, членкиня Всеукраїнської громадської організації «Асоціація працівників дошкільної освіти».
Нормативно-правове забезпечення
Закони України:
Національна рамка кваліфікацій
Мета її запровадження:
Постанова Кабінету Міністрів України від 23 листопада 2011 р. № 1341 (в редакції постанови КМУ від 12 червня 2019 р. № 509)
Завдання дошкільної освіти
Стаття 7 Закону України «Про дошкільну освіту»
Освітня програма ЗДО
Освітні програми розробляються закладами освіти, науковими установами, іншими суб’єктами освітньої діяльності та затверджуються відповідно до цього Закону та спеціальних законів (Стаття 33 Закону України «Про освіту»).
Освітня програма – це єдиний комплекс освітніх компонентів, спланованих і організованих закладом дошкільної освіти для досягнення вихованцями результатів навчання (набуття компетентностей), визначених Базовим компонентом дошкільної освіти (Стаття 23 Закону України «Про дошкільну освіту»).
Освітня програма має містити:
Зміст освітньої програми повинен передбачати:
Педагогічна рада ЗДО
Стаття 20 закону України «Про дошкільну освіту»
Навчально-методичне забезпечення: правові засади
Нормативні документи щодо розроблення навчально-методичної літератури для дошкільної освіти
Кадрове забезпечення системи дошкільної освіти
Постанова від 27 грудня 2019 р. № 1133 «Про внесення змін до Порядку підвищення кваліфікації педагогічних і науково-педагогічних працівників»
Кабінет Міністрів України постановив внести зміни до Порядку підвищення кваліфікації педагогічних і науково-педагогічних працівників, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 21 серпня 2019 р. № 800 «Деякі питання підвищення кваліфікації педагогічних і науково-педагогічних працівників» (Офіційний вісник України, 2019 р., № 69, ст. 2431).
Постанова КМУ від 27.12.2019 № 1133 «Про внесення змін до Порядку підвищення кваліфікації педагогічних і науково педагогічних працівників»
Нагадуємо, відповідно до Порядку підвищення кваліфікації (постанова КМУ від 21 серпня 2019 року № 800 (зі змінами й доповненнями, внесеними постановою КМУ від 27 грудня 2019 року № 1133) всі сертифікати та свідоцтва ТОВ «Всеосвіта» можуть бути зараховані у підвищення кваліфікації, оскільки Всеосвіта є суб’єктом підвищення кваліфікації.
Переглядайте виступ Тетяни Носачової та інших спікерів в одному відео. За бажанням, замовляйте сертифікат з підвищення кваліфікації!
Онлайн-семінар: https://vseosvita.ua/seminar
Читайте також:
Програмно-методичне забезпечення змісту дошкільної освіти
Як має здійснюватися логопедичний супровід дитини у дитячих садочках?
Користувач:
Хшанович Катерина Олегівна