Школа – це не завжди сміх та ігри. Ми не можемо постійно тільки розважати учнів – так не буває. Ба більше, інколи, ми говоримо в класі, що зараз буде дуже веселе завдання, а діти цього не відчувають. Через це вони можуть почувати себе розгублено чи навіть зневіритися в чесності вчителя. Ось п’ять причин, що доводять, що школа – це не завжди веселощі, а важка робота теж може бути цікавою та корисною.
Подаруйте вашим учням почуття власної гідності, встановлюючи високі, але адекватні очікування, які потребують від них важкої роботи й наполегливості. Діти захочуть внести свій вклад і ми маємо дати їм таку можливість.
Змушувати братися за складні завдання «тому що я так сказав» не має сенсу. Разом з дітьми подумайте, навіщо в кожному конкретному випадку необхідно добре і довго попрацювати. Почніть з розмови про прибирання вдома, складання конструктору або про виконання штрафних кидків в баскетболі. Ідіть від звичних їм речей і в підсумку наведіть на думку, чому відпрацювання математичних задач або написання есею — це така ж важка робота, якої не потрібно боятися.
Коли ми сприймаємо дітей серйозно, вони починають сприймати себе так само і виправдовувати наші очікування. Щоб звикнути добре працювати, потрібно тренувати цю навичку. Якщо ми завжди даємо легкі і веселі завдання, такої можливості просто немає. Будьте впевнені, що ви пропонуєте такі завдання, які допомагають їм удосконалюватися і відчувати виклик на кожному уроці. Скажіть їм, що спершу буде важко, але ви вірите, що вони впораються. Навчити дітей ставити реалістичні цілі — це відмінний спосіб змусити їх замислитися, скільки роботи потрібно вкласти для досягнення чогось.
Навчати дітей шукати проблему і знаходити шляхи вирішення — ідеальний спосіб працювати. Найчастіше люди дратуються, зіткнувшись з проблемою, замість того щоб зупинитися і подумати, як з нею впоратися. Коли ваша задача стане конкретною, дітям буде набагато легше працювати над нею.
Діти вірять — якщо вкласти у щось багато зусиль, ви отримаєте нагороду. На жаль, в житті це не завжди так. Деякі діти отримують блискучі оцінки без великих труднощів. Інші ніяк не можуть заробити навіть прийнятні, хоча вкладають багато зусиль. Важливо пояснити дітям, що потрібно бути реалістами і усвідомлювати: невдача і провали в будь-якому випадку будуть частиною їхнього життя. Не так прикро багато працювати і отримати невисокий результат, якщо про такий результат ти попереджений заздалегідь.
Коли ми повторюємо дітям цю мантру, то допомагаємо пам'ятати про користь роботи, навіть коли нас немає поруч. Ця думка також підкреслює різницю між важкою працею і веселощами. Треба пояснювати їм, що більшість людей не веселяться цілими днями на роботі. Проте вони люди все ж люблять те, чим вони займаються, бо робота робить їх більш вправними, розумнішими та приносить задоволення і гроші. Не треба говорити дітям, що треба радіти важкій роботі. Говоріть, що робота веде до тих речей, що приносять нам задоволення.
Виховувати в собі звичку працювати — нескінченний процес, тому ви повинні постійно показувати дітям приклад того, як працюєте ви й інші люди, давати їм завдання по дому і пропонувати допомагати вам.
Джерело: mel.fm
Користувач:
Колодяжна Діана -