20 листопада 2019 о 18:19
0 0

Мотиваційний лист вступники писатимуть ще до ЗНО, - Ганна Новосад

Через мотиваційний лист МОН прагне стимулювати майбутніх студентів до правильного вибору освітнього закладу і спеціальності.

Впровадження практики мотиваційного листа під час вступу до університетів має на меті стимулювати абітурієнтів до відповідального вибору закладу освіти і навчання. Про це міністерка освіти і науки Ганна #Новосад зазначила у прямому ефірі програми «Сніданок з 1+1».

Вона нагадала, що відповідну новацію містить законопроєкт, який вносить ряд змін до закону «Про вищу освіту» і ухвалений парламентом у першому читанні.

Ми спільно з депутатами, які вносили ці зміни, розпочинаємо серію новацій у системі вищої освіти. Мотиваційний лист – одна зі змін, яку пропонує законопроєкт. Через цей інструмент ми хочемо стимулювати майбутніх студентів, аби вони розуміли, навіщо вони йдуть до того чи іншого університету, думали, навіщо їм та чи інша програма або спеціальність, – розповіла міністерка.

За словами пані Новосад, мотиваційні листи є тією практикою, яку вже давно застосовують усі університети світу.

Мотиваційний лист матиме невелику вагу, тобто він не буде критично можливим при обчислені бала під час вступу. Проте, все-таки це та новація, яка на нашу думку надасть можливість університетам обирати кращих студентів, а самим абітурієнтам думати, навіщо їм той  чи інший заклад освіти, – наголосила міністерка.

Мотиваційний лист не стане інструментом корупції під час вступу, оскільки вступники писатимуть його ще до проведення зовнішнього незалежного оцінювання.

Нагадаємо, що Верховна Рада 12 листопада прийняла за основу проєкт закону «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо вдосконалення освітньої діяльності у сфері вищої освіти». Передбачається, що вага бала за мотиваційний лист становитиме від 0 до 1 відсотка конкурсного бала вступника.


Ваш надійний помічник у підготовці до зовнішнього незалежного оцінювання – “Тренажер ЗНО” від “Всеосвіти”. Це сучасний онлайн-сервіс, який допоможе не лише перевірити знання теоретичного матеріалу, але й виховати уважність, вдумливість, а також навчить правильно розподіляти свій час. Зручний функціонал надасть змогу самостійно регулювати темп проходження тестів та обирати необхідний формат підготовки. Після проходження тестів ви зможете проаналізувати свою успішність завядки автоматичній статистиці результатів.

На вас чекає приємний сюрприз! Оформлюйте передплату та отримуйте унікальні інформаційні флеш-картки у подарунок! Вони доступні також в онлайн-форматі, тож ви значно зекономите ваш час і зможете підготуватись до тестування будь-де! 

Тренуйтесь за посиланням: https://vseosvita.ua/zno


Вас також можуть зацікавити такі матеріали:

Експерти допомагатимуть старшокласникам визначитися з професією

20% першокурсників впевнені, що помилились з вибором спеціальності

ЗНО-2020: завдання та графік проведення

Пробне ЗНО-2020: що, де, коли

Тренажер ЗНО – найефективніший помічник кожного випускника

Джерело: Освіта.ua