Допис Ігоря Лікарчука на власній фейсбук-сторінці:
Спостерігаю, що у вересні значно збільшилася кількість інформаційних повідомлень про збирання у закладах освіти коштів із батьків.
Юристи і працівники МОН дають чіткі і конкретні роз’яснення про незаконність подібних дій. І вони таки є незаконними. Але чому ніхто не хоче подивитися на цю проблему з іншої точки зору?
- Чи всі школи і дитячі садки забезпечені всім необхідним – для того, щоб нормально функціонувати і створити більш-менш людські умови для перебування у них дітей?
- Чи всі засновники і власники закладів у бюджетах передбачили достатні кошти на дрібниці: туалетний папір, миючі засоби, знаряддя для прибирання, ліки, штори і так далі?
- Чи всі оті «дрібниці» повинен знаходити директор школи – якщо бюджетних коштів не вистачає чи їх взагалі немає?
- Чому керівник школи чи дитячого садка роками має балансувати між тим, що конче необхідно зробити – та можливістю потрапити за зроблене під якусь статтю Кримінального кодексу?
- Чому зі сторони усіляких громадських організацій, котрі контролюють роботу закладів освіти, є лише контроль за тим, що робить директор – і жодного контролю за тим, як свої обов`язки виконує власник закладу?
- Чому у чинному освітньому законодавстві не передбачена відповідальність власника закладу освіти за невиконання ним обов`язків власника?
- Чи думаєте, якби школи й дитячі садки були забезпечені всім необхідним, оця багаторічна епопея із збиранням коштів існувала б? Думаю, що ні.
А поки що український керівник закладу освіти залишається цапом-відбувайлом. Бо і зробити потрібно, і не допоможе ніхто – і по голові за зроблене отримаєш.
А що думають читачі «Всеосвіти»: чи потрібно додати в законодавство пункт про обов’язок «спонсора» закладу освіти (для державних шкіл ідеться про обов’язок місцевої ради) такого фінансування згаданих у дописі пана Лікарчука «дрібниць», нагальних ремонтних робіт та закупівлі обладнання для шкіл – яке б бюджетувалося першочергово: раніше бюджетування інфраструктурних, медичних та всіх інших потреб місцевої громади?
Читайте також: Відповідальність за відсутність у школі медичного працівника лежить на «власнику» школи