
Найчастіше діти отримують травми в школі через власну необережність. Згідно з статистикою, це – 90% таких травм.
Часом буває й так, що учні опиняються в небезпеці через незнання персоналом школи алгоритму дій у разі нещасних випадків.
Що потрібно робити медпрацівникам закладам освіти, якщо дитина отримала травму – про це розповідає заслужений лікар України, хірург Ростислав Валіхновський в ефірі «Сніданку з 1+1».
Якщо дитина отримала травму в школі, медпрацівники повинні:
1. Викликати швидку допомогу.
2. Залишитись з дитиною до приїзду швидкої допомоги.
3. Разом із швидкою викликати батьків до школи.
Медичний персонал школи повинен знати основну долікарську допомогу: як зупинити кровотечу, забезпечити життєдіяльність дітей тощо. На думку лікаря, учні травмуються через те, що вони не зосереджені і не почувають себе у безпеці.
Дітям потрібно пояснити їхню поведінку. Необхідно мінімізувати стрес в дитячому колективі. Зазвичай діти травмуються тоді, коли вони не сконцентровані, їхня увага не зосереджена і вони втрачають рівновагу, – зазначає пан Ростислав.
Найчастіше учні отримають такі види травм:

Швидку медичну допомогу потрібно викликати при отриманні таких травм: це черепно-мозкова травма, вивихи, переломи, відкриті рани, опіки. Зазвичай медпрацівникам не вистачає знань надання кваліфікованої допомоги, – підкреслює лікар.
Якщо дитина отримала травму голови, вона може викликати наступні симптоми:
Ці ознаки можуть проявитися в дитини не відразу. Тож лікарям, батькам та медичному персоналу потрібно бути завжди обачними.
До приїзду швидкої медичної допомоги медпрацівники першочергово мають зробити:
Будьте здорові та щасливі!
Нагадаємо, Контакт дитини з хворим на кір: як запобігти інфекції.
Фото: lady.tochka