За рік карантину в Україні рівень якості освіти знизився на 8%. За словами очільника Міністерства освіти і науки Сергія #Шкарлета, це насправді не критично. Заздалегідь було зрозуміло, що якість освіти у будь-якому разі падатиме.
Про це міністр освіти розповів в інтерв’ю РБК-Україна.
Від чого це залежить? Є трикутник – учень, вчитель і сім'я. Насамперед від первинних навичок і того, що заклала сім'я дитині, в принципі, первинно буде залежати весь процес навчання. Якщо батькам не байдуже, в будь-якому разі навіть в дистанційній освіті втрата якості не критична, – зазначив Шкарлет.
Він зазначив, що мінімум раз на два місяці Державна служба якості освіти проводить моніторинг якості та наявності залишкових знань після вивчення тієї чи іншої частини освітньої програми.
Наразі у в порівнянні з грудневим моніторингом якість і рівень дистанційної освіти на 10-15% покращилася і зараз становить 70-75%, – наголосив міністр освіти.
Він додав, що вчитель сьогодні, крім батьків та родини, є основним носієм знань.
Є різні вчителі. Здебільшого я вдячний всім вчителям за те, що у період пандемії, у період специфічних умов ведення освітнього процесу ми все-таки вистояли. Критичного падіння якості в українській освіті немає, – акцентував Шкарлет.
Нагадаємо, що 65% респондентів, які взяли участь в опитуванні Державної служби якості освіти, позитивно оцінили організацію освітнього процесу, якість надання освітніх послуг закладами, а також результати навчання.
Вас також можуть зацікавити такі матеріали: Інтерес учнів до навчання безупинно знижується через дистанційку: результати дослідження