7 травня 2021 о 17:27
0 0

Стоп булінг: суд притягнув до відповідальності батьків 9-класника зі столичної школи за цькування дівчинки

Мати постраждалої дівчинки самостійно захищала права доньки.

Оболонський районний суд міста Києва визнав винним 9-класника за статтею 1734 Кодексу України про адміністративні #правопорушення «Булінг (цькування) учасника освітнього процесу» і призначив його батькам штраф у розмірі 3400 грн та стягнення судових витрат у розмірі 454 грн. Про це на сторінці громадської організації «Батьки SOS» у фейсбуці написала Олена Шацева, мама учня, якого цькував дев'ятикласник.

Я здобула перемогу в суді над учнем 9-А класу. І при тому, що цей хлопець стоїть на обліку в школі з 2017 року й ображає багатьох дітей школи, не знайшлося жодного свідка у справі. Батьки інших дітей просто боялися помсти й ніхто мене не підтримав. Хоча в матеріалах справи було багато фактів і прізвищ дітей, які постраждали від нього фізично. Але всі відвернулися, – написала Олена Шацева.

Також, за словами мами постраждалої, на батьків булера чекає ще 2 штрафи від різних служб за невиконання батьківських обов'язків у сумі від 850 до 1700 грн. Це все е буде занесено до особової справи й при повторному зверненні штрафи будуть у 2 рази більшими, а покарання значно серйозніше.

А для того, аби інші батьки, чиїх дітей цькують у школі, знали як потрібно діяти в таких ситуаціях, мама поділилася власним досвідом, адже в суді вона самостійно захищала права своєї дитини.

  1. Як тільки дитину образили, обов'язково потрібно написати заяву на ім'я директора. Якщо ображають повторно, написати другу заяву і вимагати від керівництва школи провести #розслідування. У школи є спеціальний алгоритм ведення такої справи. Протягом доби повинна бути зібрана інформація по зверненню і справу мають направити до поліції.

  2. Обов'язково написати заяву в поліцію. Тоді, разом з розглядом зі школи, слідчий передасть цю справу до суду.

  3. Варто заручитися підтримкою інших батьків і свідченнями вчителів або дітей.

  4. Якщо є можливість – найняти адвоката. Якщо немає такої можливості, то є безкоштовний правовий захист, куди можна звернутися й нададуть адвоката безкоштовно.

  5. Найголовніше – не боятися. Крім власних батьків у дитини немає захисту.

Навіть якщо страшно, навіть якщо ви не впевнені, що у вас вийде, навіть якщо опоненти неадекватні, хами і негідники, все одно потрібно захищати своїх дітей, – додала Олена Шацева.

Рішення суду: https://vse.ee/zbb

Щодо булінгу в закладі освіти та дій учасників освітнього процесу при його виявленні пропонуємо переглянути вебінар «Булінг в закладі освіти: як виявити та що робити», де практична психологиня, провідна фахівчиня відділу психолого-методичної підтримки Служби освітнього омбудсмена Анна Овдієнко висвітлює проблему булінгу в закладах освіти: її психологічну складову, особливості її врегулювання відповідно до чинного законодавства та ефективні способи профілактики та протидії булінгу.

Вас також може зацікавити: За курсові і дипломні, написані на замовлення – штраф: у ВР зареєстрували законопроєкт