Сьогодні о 18:00
Вебінар:
«
Освітні новації “Створення Преміум тестів від Всеосвіти для інтерактивного тестування”. Кейс 3
»
Взяти участь Всі події
1 грудня 2020 об 11:20
0 0

Підвищення зарплати та захист учителів: профспілка освітян озвучила вимоги до влади

Профспілка освітян бере участь в акції протесту проти порушення прав учителів.
Марафон:
1—11 жовтня
5 днів
30 годин ПК

ОБ'ЄДНАНІ СЕРВІСИ ВСЕОСВІТИ ДЛЯ ЕФЕКТИВНОГО КЕРУВАННЯ ЧАСОМ

Покрокове опанування інструментів яким ви довіряєте.

Профспілка працівників освіти й науки бере участь в акції протесту, який відбудеться 2-3 грудня проти звуження трудових прав працівників та антисоціального законопроєкту «Про Державний бюджет України на 2021 рік». А саме невиконання положень статті 61 Закону України «Про освіту» та відтермінування реалізації постанови КМУ від 10 липня 2019 року № 822.

Нагадаємо, раніше «Всеосвіта» повідомляла, що Кабінет Міністрів України призупинив дію постанови №822 про «Про оплату праці педагогічних, науково-педагогічних та наукових працівників закладів і установ освіти і науки» до 31 грудня 2021 року.

Профспілка заявила, що в останні роки влада країни взяла жорсткий курс на запровадження неоліберальної політики, намагаючись максимально знизити соціальні норми. Головною причиною таких дій є принципова позиція профспілок, які проти проведення антисоціальних реформ, урізання державних соціальних норм і гарантій, просування політики дешевої праці:

Активне солідарне протистояння профспілок упродовж 2019-2020 років зупинило просування законопроєктів про лібералізацію трудового законодавства та обмеження прав профспілок і їх участі у соціальному діалозі на всіх рівнях.

Як повідомляє профспілка, обмежуються трудові права працівників і бюджетної сфери, зокрема освіти, соціальної сфери, охорони здоров’я. Впродовж двох років поспіль відтерміновується виконання Урядового рішення про підвищення заробітної плати педагогічним, науково-педагогічним, науковим працівникам до законодавчо встановленого рівня.

Профспілка працівників освіти і науки України виступає проти звуження прав освітян, бере солідарну участь в акції й висуває вимоги:

1. Виконання норм Закону України «Про освіту» щодо забезпечення видатків на освіту в розмірі не менше ніж 7% валового внутрішнього продукту відповідно до статті 78 Закону «Про освіту».

2. Затвердження схеми посадових окладів педагогічних, науково-педагогічних, наукових працівників відповідно до статті 61 та Прикінцевих і перехідних положень Закону «Про освіту», а також статті 36 Закону «Про наукову і науково-технічну діяльність» з підвищенням їх з 1 січня 2021 року за коефіцієнтом 1,5 відповідно до погодженої з Профспілками постанови «Деякі питання оплати праці педагогічних, науково-педагогічних і наукових працівників», як альтернативної відтермінованій постанові від 10.07.2019 № 822.

3. Забезпечення у 2021 році місцевих бюджетів освітньою субвенцією у повному розмірі з її розподілом залежно від кількості класів станом на 5 вересня 2020 року, замість хибного показника кількості учнів, що не забезпечує її пропорційного розподілу. Не допустити зменшення обсягів субвенції у порівнянні з видатками, схваленими в проєкті Державного бюджету на 2021 рік в першому читанні.

4. Забезпечення виділення у 2021 році додаткової дотації на здійснення переданих з державного бюджету видатків з утримання закладів освіти у повному обсязі у розрізі усіх місцевих бюджетів, не допустити її зменшення на 2 млрд гривень.

5. Забезпечення у 2021 році належними обсягами фінансування підготовки кадрів державними закладами вищої освіти за встановленими нормативами. Не допустити зменшення фонду розвитку закладів фахової передвищої та вищої освіти на 500,0 млн гривень.

6. Запровадження обов'язкового державного страхування на випадок захворювання коронавірусною хворобою працівників закладів освіти та розробити відповідний порядок його здійснення.

7. Забезпечення спрямування коштів Фонду боротьби з гострою респіраторною хворобою COVID-19, спричиненою коронавірусом SARS-CoV-2, та її наслідками на період дії карантину на фінансування потреб закладів освіти.

8. Недопущення скасування пільг на проїзд студентів і учнів у автомобільному транспорті.

9. Недопущення втручання представників органів державної влади у статутну діяльність профспілок.

Читайте також:

Профспілка пропонує ВР встановити коефіцієнт 1,5 для зарплат педпрацівників. Це дозволить вчителям отримувати майже 8 тис. грн