Сьогодні о 18:00
Вебінар:
«
Літо без стресу: психоемоційна підтримка дітей з ООП у період канікул
»
Взяти участь Всі події
18 вересня 2018 о 19:15
0 0

МОН опублікувало проект наказу про ділення класів на групи

Як саме відбуватиметься поділ класів?

18 вересня 2018 року Міністерство освіти та науки України винесло на громадське обговорення проект наказу «Про затвердження Порядку поділу класів на групи при вивченні окремих предметів та внесення змін до наказу Міністерства освіти і науки України від 20 лютого 2002 року №128».

У повідомленні йдеться:

Метою проекту є створення сприятливих умов для вивчення окремих предметів, спрямованих на формування знань, інших компетентностей, світогляду, розвиток інтелектуальних і творчих здібностей, емоційно-вольових та/або фізичних якостей учнів.

Поділ класів на групи при вивченні окремих предметів згідно з таблицею є обов’язковим: 

1. Проведення уроку з трудового навчання у 5–9 класах (за виключенням санаторних та спеціальних шкіл і навчально-реабілітаційних центрів) – якщо в класі більше 27 учнів;

2. При вивченні української мови, яка вивчається як предмет:

  • у 1–4 класах закладів освіти (окрім закладів з навчанням болгарською, кримськотатарською, польською, словацькою, молдовською, румунською та угорською мовами) не більше 5 годин на тиждень – більше 27 учнів;
  • у закладах освіти з навчанням болгарською, кримськотатарською, польською, словацькою, молдовською, румунською та угорською мовами – 16 і більше учнів;
  • при вивченні інших мов (включаючи іноземну мову), які не є мовами навчання в закладі, а вивчаються як предмет – більше 27 учнів.

3. При вивченні мов національних меншин (наприклад, російської та кримськотатарської, молдавської та угорської, російської та болгарської тощо) – дві групи з кількістю не менше 8 учнів у кожній або створення міжкласних груп;

4. При вивченні різних іноземних мов – дві групи з кількістю не менше 8 учнів у кожній або створення міжкласних груп;

5. При проведенні практичних занять з інформатики – дві групи з кількістю не менше 8 учнів у кожній або створення міжкласних груп;

6. При проведенні уроків з трудового навчання у 5–9 класах, з технологій у 10–12(13) класах у спеціальних школах та навчально-реабілітаційних центрах (у спеціальних школах для дітей з інтелектуальними порушеннями у 4–10 (11)-му класах) – більше 6 учнів;

7. При вивченні української мови та інших мов, що вивчаються як предмет (включаючи іноземну мову), при проведенні уроків з трудового навчання та фізичної культури у санаторних школах – 20 і більше учнів;

8. При проведенні занять з лікувальної фізкультури:

  • в санаторних школах – групи з кількістю не менше 7 учнів у кожній;
  • в спеціальних школах – групи з кількістю 4 – 6 учнів у кожній або індивідуально (згідно з медичними показаннями);
  • міжкласні групи формуються з учнів паралельних класів.

Ознайомитись з документом можна на сайті МОН.  Усі зауваження та пропозиції щодо проекту можна надсилати до 15 жовтня у письмовому вигляді на електронну пошту: krasnostup@mon.gov.ua (Красноступ Ганна Миколаївна) або за адресою: Міністерства освіти і науки України, проспект Перемоги,10, м. Київ, 01135.

Посилання на сайт НУШ: http://nus.org.ua/