29 травня 2020 о 18:27
0 0

Складнощі підготовки до ЗНО: школи не можуть повноцінно виконати рекомендації МОЗ

Педагоги впевнені, що можна зменшити ризики, якщо зменшити кількість учасників незалежного оцінювання.

Вже з 25 червня в Україні розпочинається зовнішнє незалежне оцінювання. Заклади освіти активно готуються до проведення іспиту, намагаючись дотримуватися всіх рекомендацій МОЗ, зокрема – чітко витриманої дистанції в один метр 20 сантиметрів між учасниками процесу. Як повідомляє ТСН, наразі з цим вже виникають складнощі.

Директорка київської гімназії № 179 Ірина Чернілевська зазначає, що рекомендованої дистанції неможливо досягти, адже в аудиторію вдається вмістити лише 12 учнів замість 15. А саме такої кількості вимагають правила – ще в друкарні завдання автоматизовано фасуються у пакети по 15 тестів у кожному. До пакування не залучають людей, щоб не порушувати умов конфіденційності.

Пані Чернілевська найбільше турбується про здоров’я учнів. В її гімназії складатимуть принаймні три тести, і перший – з української мови та літератури. У закладі одночасно перебуватимуть 330 абітурієнтів і кілька десятків вчителів, тож це вже чималий ризик.  

Процедура ЗНО передбачає, що один іспит ви пишете в одному закладі, з одним колективом. Друге ЗНО з іншими учасниками в іншій школі тощо. Ми розуміємо, що це як велетенська ложка, яка перемішує всіх абітурієнтів, і вони повертаються до родин. І ми розуміємо, що не можемо знизити цей ризик, – зазначає директорка.

Згідно з протиепідемічними заходами, під час тестування всі спостерігачі та вчителі повинні бути в рукавичках. А от маску абітурієнтам доведеться зняти хоча б на хвилину – для ідентифікації: через масковий режим випускники проходитимуть її двічі.

Педагоги впевнені, що можна зменшити ризики, якщо зменшити кількість учасників ЗНО. Для цього необхідно скасувати державну підсумкову атестацію.

Я пропоную, щоб усім випускникам у червні видали свідоцтво про повну загальну середню освіту із записом у розділі  ДПА – звільнений чи звільнена. Ця пропозиція нестандартна. Завдяки цьому й зможемо посадити 10 дітей в аудиторії, – наголошує  директор НВК №141 «ОРТ» Юрій Кіньков.

Тим часом у Міністерстві освіти і науки головним завданням визначили облаштування безпечних пунктів тестування.

Під час тестування всі учасники та інструктори будуть забезпечені захисними масками та дезінфікаторами, а пункти забезпечать антисептиками і також дезінфікаторами. Приміщення будуть продезінфіковані, – розповіла т.в.о. Міністра освіти і науки Любомира Мандзій.

Освітяни здебільшого підтримують ідею зі скасуванням ДПА для 11-х класів. З цією метою вони навіть зареєстрували відповідну електронну петицію.

Катерина Спітковська, директорка київської гімназії № 107, на своїй сторінці у фейсбуці висловила загальну думку щодо важливості державної підсумкової атестації у сьогоднішніх умовах:

За три дні завершиться цей навчальний рік. Він непростий, його, безсумнівно, запам‘ятають геть усі, хто має в цей час відношення до освіти. Можливо, комусь він навіть сподобався, бо й справді – нові знання, новий досвід. А для когось цей рік – рік розпачу і страху, хвилювань і виснаження. Найприкріше, що ті, хто цього року йдуть зі школи – випускники – відчувають на собі весь цей сюр, що відбувається навколо їх доль.

Пані Спітковська додала, що ситуацію можна виправити досить просто: скасувати ДПА в 11-х класах, як це зробили в 9-х, і в 4-х, аби розвантажити пункти тестування для складання ЗНО.

Все цілком логічно: кількість дітей зменшиться, адже ЗНО не потрібно всім дітям: хтось вчитиметься за кордоном, хтось не планує вступати до закладів вищої освіти цього року. Відпустіть дітей! Віддайте їм свідоцтва, і хай вони разом з батьками вирішують, який шлях далі обирають! – акцентувала увагу директорка.

На її думку, ніхто не чує ці цілком зрозумілі аргументи й не зважає на думку освітян. По факту – це тримання випускників у заручниках.

Навіщо доповідати Президенту маячню про 10 осіб в аудиторії під час ЗНО, якщо так не буде? Навіщо цей фарс? А вимірювання температури? Боюся, частина дітей, які від стресу щороку температурять, так і не зможе потрапити до пункту ЗНО, бо їх не пропустять!

Катерина Спітковська обурена проведенням пробного незалежного оцінювання і риторично запитує: невже потрібно знехтувати тими місяцями, які діти просиділи в чотирьох стінах з ослабленим імунітетом, аби тільки все йшло за сценарієм?

Ми ж не розважаємось! Ми не граємо! Не ставимо постановки! Ми працюємо з дітьми й заради них. Що відбувається? Чиновники показують нашим випускникам приклад, який стане для них дороговказом: йдіть за сценарієм, і байдуже на людські долі! Так і з нами вчинять ці діти через якихось 20 років, бо отримали «гарний» урок на старті у доросле життя!


Вас також можуть зацікавити такі матеріали:

Діти на тестуванні сидітимуть так, ніби немає коронавірусу: експертка про недоліки організації ЗНО