Керівник однієї з початкових шкіл китайського міста Ханчжоу винайшов оригінальний спосіб для дотримання дистанції між учнями.
26 квітня діти школи Янчженга, у якій офіційно відновили заняття, одягли однометрові капелюхи. Перед початком занять вчителі попросили батьків разом з дітьми зробити вдома однометрові капелюхи, схожі на традиційні убори футоу, які були популярні у 950—1300 роках. Футоу в Х столітті, за династії Сун носили чиновники та воєначальники. За однією з версій, футоу були потрібні для того, щоб запобігти перешіптуванню під час зустрічей. Їх одягали переважно на збори та офіційні церемонії.
На думку керівництва, ці головні убори допоможуть дотримуватися дистанції в 1 метр і підвищать настрій учнів. Також, це спосіб звернути увагу учнів на історію Китаю.
Діти виготовляли капелюхи з безпечних, гігієнічних та екологічних матеріалів. Вони дуже обережно носили ці величезні капелюхи, у яких втілені їхні ідеї. Якщо інші учні хотіли наблизитися один до одного більше ніж на один метр, вчителі нагадували, аби ті звернули увагу на відстань.
Це дійсно наша творчість: діти мають носити однометрові капелюхи і тримати відстань в один метр, — пояснив з усмішкою директор школи.
Засновник київського ліцею «Гранд», освітній експерт Володимир Співаковський прокоментував цю ідею китайських вчителів так:
Вийшла комбінація «три в одному». І навчання безпечне. І компетенція особистого соціально-психологічного простору в дітей автоматично формується. І креатив на весь світ. Заодно і математики повчимося: скільки при таких умовах може розміститися в класі дітей, якщо середньостатистичний клас має 60 квадратних метрів?»
Джерело: https://vse.ee/djh
Можливо, Вас зацікавить:
«Я сумую за школою»: як учні підтримують вчителів під час карантину
Герої нашого часу: незвичні історії вчителів, які підтримують учнів під час карантину
Користувач:
Колодяжна Поліна Сергіївна