Міністерство освіти і науки України на засідання уряду ухвалило постанову, згідно з якою, починаючи з 1 січня 2019 року, запрацює служба освітнього омбудсмена. Робота цього органу буде спрямована на захист прав учнів та вчителів у сфері освіти. Також омбудсмен стежитиме за умовами навчання для дітей з особливими освітніми потребами.
МОН також сформулював регламент роботи відомства. Отримані скарги розглядатимуться не довше 1 місяця. За цей час працівники установи вирішуватимуть наскільки обґрунтованими є претензії. Після розгляду звернення, відомство в обов’язковому порядку має надати письмову відповідь – рішення служби. Якщо скарга виявиться достатньо аргументованою, то освітній омбудсмен має вжити заходів для відновлення та захисту прав постраждалих, впродовж п’яти робочих днів.
Омбудсмен може надати потрібні роз‘яснення та рекомендації закладам та органам місцевого самоврядування, надати консультацію заявнику і навіть представляти його інтереси в суді, – пояснили у міністерстві.
Вимоги до особи, яка очолюватиме службу освітнього омбудсмена з 15 чоловік, доволі прості: громадянин України, що проживає на території держави не менше 5 років, має вищу освіту та відповідний досвід роботи, а також вільно володіє державною мовою. Освітньому омбудсменові дозволено поєднувати свою посаду лише з викладанням або творчістю.
Маємо надії, що робота відомства доповнить високоефективні підрозділи виконавчої влади та забезпечить стрімкий розвиток сфери освіти
Посилання МОН: https://mon.gov.ua
Користувач:
Кремзель Дарія Андріївна