Міністерка освіти Великої Британії Бріджит Філіпсон запропонувала додати українську мову до складу державних атестаційних шкільних іспитів країни, про що вона повідомила на своїй сторінці у Facebook. Це рішення було оголошено після зустрічі посадовиці з міністром освіти України Оксеном Лісовим. Воно має на меті підтримати українських дітей, чиє навчання було перерване повномасштабним вторгненням росії.
Як пояснила журналістка Ольга Мальчевська, йдеться про внесення української мови до переліку предметів вільного вибору. У Британії обов’язковими є іспити з математики, англійської та щонайменше однієї з природничих дисциплін, а решту предметів можна обрати на власний розсуд, наприклад, іноземну мову, географію, філософію, менеджмент тощо — залежно від бажань учня і можливостей школи.
Громадські обʼєднання українців у Сполученому Королівстві порушували питання атестації з української, але цього разу вперше ця ініціатива прозвучала від найвищої освітньої посадовиці країни. Це звісно ще не остаточне рішення — тепер його розглядатимуть екзаменаційні комісії.
Крім Британії, українську вивчатимуть і у французьких школах. Нещодавно міністерка освіти Франції Елізабет Борн повідомила про запуск пілотного проєкту з викладання української мови як другої іноземної у французьких коледжах та ліцеях, починаючи з 2025 навчального року. Майже рік тому аналогічне рішення ухвалив Гессен — федеральна земля Німеччини. Крім того, вивчати українську можна і в польських школах, починаючи із 7 класу.
Титульне фото: Watcharisma/Shutterstock.com
Журналіст:
Огей Антон Володимирович