Всеосвіта

Головне меню порталу

Головне меню порталу

19 квітня 22:45
7 0
1 1

Після скандалу в Тернопільській бібліотеці семирічному читачу шлють книжки зі всієї країни

Конфлікт довкола «недовіри до юного читача-переселенця» в дитячій бібліотеці Тернополя, про який ми нещодавно писали, набув широкого розголосу та несподіваного вирішення за участі дитячого письменника.

Вчора, 18 квітня, Всеосвіта розповідала, як у Тернопільській обласній бібліотеці для дітей відмовилися видавати книжки 7-річному переселенцю Святославу без оплати застави. Відмову обґрунтували недовірою до громадян зі статусом ВПО. Історія набула розголосу і несподіваного фіналу — дитячий письменник Сашко Дерманський вирішив надіслати хлопчику свою книгу особисто. Про це повідомляє Укрінформ.

Перешкоджати дітям у доступі до книжки — злочин! Свят, якому бібліотекарі не хотіли видати книжку без грошової застави (ще й виявилось, що це була моя «Чудове чудовисько в Країні Жаховиськ»), тепер має те, що хотів. І не лише, — прокоментував ситуацію письменник.

Натомість Тернопільська обласна бібліотека оприлюднила на своїй сторінці у Facebook власну позицію щодо цієї ситуації. Автори допису вважають її перекрученою, яка має всі ознаки маніпуляції та хейту, а фрази — вирваними з контексту. Вони також відкинули всі звинувачення про дискримінацію читачів з інших регіонів України, хоча не стали заперечувати факт видачі книг під заставу.

Світлина з сайту Укрінформ

Грошова застава, а не «рахунок у 600 грн», як пишуть автори публікації, повертається у повному обсязі читачеві після повернення книг у бібліотеку. З метою збереження книжкових фондів працівники бібліотеки керуються «Інструкцією про порядок застосування в обласній бібліотеці для дітей грошової застави», в якій чітко прописані правила видачі під грошову заставу особливо цінних документів, книг, представлених в обмеженій кількості. А також грошова застава передбачена для тих осіб, які не мають зареєстрованого постійного місця проживання в Тернопільській міській ТГ, — написали представники Тернопільської обласної бібліотеки.

Бібліотекарі кажуть, що після допису мами юного читача, Катерини Посохової, отримали чимало телефонних дзвінків, сповнених образ та переходу на особистості. Вони вважають, що це — справжня психологічно-інформаційна атака на заклад та бібліотечних працівників, на яку вони точно не заслуговують.

Проте історія з «читацьким» непорозумінням зворушила чимало людей, які запропонували хлопчику книги. За словами його мами Катерини, особливо її розчулило, що слова підтримки писали навіть військові, які зараз на фронті, й пропонували надіслати кошти для придбання потрібних книг.