13 березня 2024 о 09:45
5 0

Освіта не може чекати: Україна отримає міжнародний грант від ЮНІСЕФ

Сьогодні, 13 березня, Фонд у сфері освіти в надзвичайних ситуаціях Education Cannot Wait та МОН підписали угоду про виділення міжнародного гранту в розмірі 18 млн доларів. Зазначається, що ці кошти буде спрямовано на першочергові потреби української освіти.

Про це повідомляє власкор агенції Укрінформ з Нью-Йорку. Відомо, що підписання документа відбулося у штаб-квартирі ООН у присутності журналістів. Від Фонду, який є структурою ЮНІСЕФ, угоду підписала його виконавча директорка Ясмін Шеріф, від України — очільник МОН Оксен Лісовий.

Від ворожих обстрілів постраждала кожна сьома українська школа. Більш як дві сотні шкіл зруйновано вщент, ще близько 1600 — пошкоджено. За словами Лісового, в онлайн-режимі сьогодні навчається понад 600 тис. українських школярів, ще 900 тис. — у змішаному форматі.

Сьогодні наші зусилля зосереджені на тому, аби повернути доступ до нормального навчання кожній дитині, до якісної та безпечної освіти — попри війну, — сказав міністр.

Нагадаємо, що від початку повномасштабного вторгнення для українських вчителів та учнів за підтримки різних партнерів вдалося доставити понад 166 тис. девайсів. Критична потреба на цей рік — ще близько 120 тис. гаджетів для освітян. Також в Україні вже зараз будуються «укриття в школах та школи в укриттях», оскільки захист від обстрілів — обов’язкова умова,  аби заклад освіти міг повноцінно працювати офлайн». Наразі близько 88% українських шкіл уже мають сховища.

Всеосвіта розповідала — нещодавно було оголошено про виділення фінансової допомоги українській освітній сфері у розмірі 15,5 млн євро від Литви та Європейського Союзу. Єврокомісія надасть понад 15 млн євро для побудови нових укриттів, а Литва візьме на себе зобов’язання з реалізації проєкту та окремо надасть Україні додаткові 500 тис. євро для відновлення роботи дитячих садочків.