10 травня 2020 о 13:00
19 0

Методична скринька: розвиток ключових компетентностей дошкільнят

Команда «Всеосвіти» підготувала добірку цікавих ігор на розвиток ключових компетентностей для життя дитини, які допоможуть набути нові знання і вміння, розвити різні здібності.

Кожна дитина з цікавістю пізнає світ, досліджує все, що відбувається навколо. Головне завдання педагогів та батьків – допомогти з впевненістю крокувати в доросле життя нашій малечі. Навчити не боятися нових знань, а використовувати їх у повсякденні. Щоб досягти кращого результату потрібно вибирати ігрову форму навчання. Ось чому дидактичні й розвивальні ігри так важливі для малюка. Вони формують у дитини картину того, що відбувається, вчать його бути спостережливим і виділяти характерні для різних предметів ознаки – величину, колір і форму, розрізняти ці поняття, встановлювати елементарні взаємозв'язки, удосконалювати навички спілкування.

«Порахуй» – гра для розвитку зорового сприйняття та уваги, які є необхідними для успішного процесу навчання. Малюк має подивитися на силуетні картинки, контури накладених геометричних фігур, тварин і порахувати їх кількість. Якщо дитині важко, то можна обводити пальцем або маркером.

Завантажити: https://vseosvita.ua/library/porahuj-figuri-243425.html

Для дітей вивчення кольорів і їх відтінків в ігровій формі проходить захопливо і легко. Щоб дитина швидше навчилася називати кольори, групувати предмети, радимо скористатися цією методичною добіркою.

 

Завантажити: https://vseosvita.ua/library/vivcenna-koloriv-i-ih-vidtinkiv-set-iz-7-riznih-rozrobok-243358.html

Завантажити олівці: https://vseosvita.ua/library/kumedni-olivci-243448.html

«Розфарбуй за номером», «Вчимо кольори». Картинки-розмальовки – цікавий і захопливий спосіб залучити дитину до творчості. Якщо уважно роздивитися, то весь малюнок складається з маленьких фігурок, які позначені цифрами. Кожному номеру відповідає певний колір. Використовуючи цю підказку дитина зможе швидко зорієнтуватися і розфарбувати картинку.

Завантажити: https://vseosvita.ua/library/rozfarbuj-za-nomerom-ta-rozfarbuj-za-figurou-243404.html

Завантажити: https://vseosvita.ua/library/vivcenna-koloriv-i-ih-vidtinkiv-set-iz-7-riznih-rozrobok-243358.html

Лабіринти завжди вважалися складними випробуваннями, які вимагають уважності та завзятості. Звичайно, дитячі розвивальні ігри-лабіринти не такі вже заплутані і підступні, як дорослі, але дитині знадобляться певні зусилля, щоб знайти вихід. Пропонуємо вам скористатися іграми «Лабіринт фігур» та «Знайди маму». «Родзинкою» в першому варіанті є те, що дитині необхідно скористатися підказкою-ключем, а в другому – можливість створити свої заплутані доріжки.

231

Завантажити лабіринт: https://vseosvita.ua/library/labirint-figur-243417.html

Завантажити: https://vseosvita.ua/library/gra-znajdi-mamu-243433.html

Тема «Види транспорту» популярна як для хлопчиків, так і для дівчаток. Щоб її подати у цікавій формі, можна скористатися грою «Транспорт». Спочатку коротенько потрібно розказати про його різновиди (наземний, водний і повітряний), продемонструвати картки. А потім попросити дітей їх посортувати в три стосики. Можна грати колективно, групами.

Завантажити: https://vseosvita.ua/library/transport-243337.html

Завантажити: https://vseosvita.ua/library/transport-243337.html

Пазли «Шльопанці» і «Шкарпетки» допоможуть розвинути логіку, уважність, дрібну моторику. Роздрукуйте картинки, заламінуйте і розріжте. Розкладіть перед дитиною декілька пар карток. Завдання маляти – знайти схожі за кольором і формою зображення частин, щоб вийшло ціле й об'єднати їх за типом пазла. Також можна спробувати інший варіант: знайти пару і з'єднати маркером.

Завантажити: https://vseosvita.ua/library/pazl-slopanci-243424.html

Завантажити: https://vseosvita.ua/library/vesela-gra-skarpetki-243383.html

Цікава забава «Чия лапа?» відразу звеселить дітей і познайомить їх із різними тваринами. Можна провести розмову про спільні та відмінні ознаки, причини саме такої форми кінцівки, спосіб життя «братів наших менших».

Завантажити: https://vseosvita.ua/library/cia-lapa-243340.html

Пазли «Будова рослини» познайомить з різноманіттям овочевих культур, ягід, грибів. Ця гра розвиває логічне мислення, пам'ять, увагу та уяву. Красива і яскрава головоломка змусить дитину надовго зануриться у гру.

Завантажити: https://vseosvita.ua/library/gra-budova-roslini-243442.html

Спінер, демонстраційний матеріал та саморобка «Життєвий цикл» покаже дітям на прикладі метелика, жаби та квітки, як саме розвивається все живе в довкіллі. Малеча помітить, що всі процеси мають свою послідовність. А можливість самостійно вирізати та склеїти елементи гри буде додатковою вправою для дрібної моторики.

Завантажити: https://vseosvita.ua/library/zittevij-cikl-metelik-zaba-kvitka-tri-variacii-gri-243436.html

Гра «Городник» допоможе закріпити знання про овочі та фрукти.

Правила гри:

  1. Розповісти дітям про спільне і відмінне між цими двома категоріями. (Фрукти солодкі й ростуть в саду. А овочі, як правило, не солодкі, зате дуже корисні й ростуть на городі.)
  2. Дати кожній дитині кошик.
  3. Попросити зібрати всі овочі, набори для супу, борщу, салату.

Завантажити: https://vseosvita.ua/library/gra-budova-roslini-243442.html

Тема «Моє тіло» дуже цікавить малечу. Це і не дивно, оскільки ми змалку хочемо про себе знати все.  На занятті ви можете скористатися ігровою міні енциклопедію для дошкільнят та школярів початкової школи, що розповість про будову, функції й можливості людського тіла.

Завантажити: https://vseosvita.ua/library/sistemi-ludini-hlopcik-i-divcinka-lepbuk-228203.html

Емоційно-розвивальний дидактичний матеріал відіграє вагому роль в соціалізації дітей і їх підготовці до школи. За допомогою гри «Вивчаємо емоції» та саморобки «Ніндзя» можна закріпити вміння дітей розрізняти різні емоції й навчитися визначати внутрішній стан людей.

Завантажити: https://vseosvita.ua/library/vivcaemo-emocii-222286.html

Завантажити: https://vseosvita.ua/library/rozrobka-nindza-243443.html

У процесі гри «Сортування», діти тренуються шукати спільні ознаки й властивості предметів. Розрізняти, об'єднувати, обґрунтовувати свій вибір. 

Завантажити: https://vseosvita.ua/library/gra-sortuemo-243416.html

На творчих заняттях можна виготовити листівки «Веселуни». В набір входять зображення різних тваринок та птахів. Така забава розвиває зорове сприйняття, дрібну моторику, логічне мислення.

Завантажити: https://vseosvita.ua/library/kumedni-listivki-z-kluvom-243446.html

Кумедні олівці допоможуть малечі поринути у світ фантазій, потренувати уяву, придумати власні пригодницькі історії й навіть повторити цифри та букви.

Завантажити: https://vseosvita.ua/library/kumedni-olivci-243448.html

Завантажити: https://vseosvita.ua/library/set-kumedni-olivci-243449.html

Завантажити: https://vseosvita.ua/library/set-kumedni-olivci-243449.html

Дітворі дуже подобається шукати предмети на картинках. Ці логічні завдання корисні й неймовірно веселі. Гра «Нишпорка-квест» дозволить розвинути пам'ять і мислення дитині, оскільки деякі предмети  знайти буде не так вже й легко. Доведеться проявити всю свою уважність і терпіння, щоб відшукати те, що надійно сховано. Є величезний вибір ігрових полів: музей, котики, кімната, магазин, пляж, прогулянка.

Завантажити: https://vseosvita.ua/library/gra-nisporka-kvest-243339.html

Цей кумедний «Лего алфавіт» ми придумали, щоб було веселіше вивчати букви, об’єднувати їх на голосні та приголосні, знайомитись зі складами.

Завантажити: https://vseosvita.ua/library/lego-alfavit-243353.html

Гра «Творча майстерня» – це далеко не звичайна гра-розмальовка на кожен день. Вона неймовірно цікава! Створити візерунки дитині допоможе звичайний гральний кубик. Грати можна як одній дитині, так і групами.

Правила гри:

  1. Вибрати, що саме буде малювати дитина.
  2. Кинути кубик і визначити, який візерунок необхідно відтворити.
  3. Слідкувати за послідовністю.
  4. Розфарбувати.

Завантажити: https://vseosvita.ua/library/gra-tvorca-majsterna-243400.html

Завдання «Що наступне?», «Пропущений елемент» – це набір зображень, на яких відсутні деякі фрагменти, порушений логічний ланцюжок. Завдання дитини – заповнити порожні місця на малюнках відповідними деталями. Для цього потрібно уважно розглянути картинки, які розташовані знизу, і обвести маркером те зображення, якого не вистачає.

Завантажити: https://vseosvita.ua/library/gra-so-nastupne-243394.html

Завантажити: https://vseosvita.ua/library/gra-propusenij-element-243396.html

Насолоджуйтесь процесом гри та залишайтесь разом із «Всеосвітою».


Вас також зацікавить: 

Математична грамотність: методичні розробки для дошкільнят

#розробки #НУШ #ігри