28 квітня 2024 о 13:11
15 0
2

Всесвітній день заплати наперед

Всесвітній день заплати наперед (Global Pay It Forward Day) або Всесвітній день благодійності, який відзначається щорічно 28 квітня, закликає людей по всьому світу робити добрі справи, не очікуючи нічого натомість. Натхненний ідеєю про те, що невеликий жест щедрості може запустити ланцюгову реакцію доброї волі, цей день відзначає глибокий вплив щедрості і заохочує людей з усіх верств суспільства зробити свій внесок у глобальний рух співчуття та альтруїзму.

ВИТОКИ ТА ЕВОЛЮЦІЯ

День благодійності бере свій початок у 2007 році, його заснував Блейк Бітті (міжнародний спікер і письменник), надихнувшись романом Кетрін Райан Хайд “Заплати наперед”. Ця ініціатива, яка розпочалася в Австралії, з тих пір набула глобального поширення, і вже понад 85 країн світу беруть участь у святкуванні доброти. В основі цього дня лежить віра в те, що індивідуальні акти доброти, якщо їх помножити, здатні змінити світ.1

Ідея “плати наперед” дуже проста. Коли хтось робить щось добре для нас, ми заохочуємо передавати цю доброту іншим, які потім роблять те ж саме. Ця ланцюгова реакція безкорисливих вчинків створює хвилю доброти.

Ця концепція зовсім не нова. Вона була частиною вчення в Біблії та інших релігійних текстах протягом століть і навіть була головною темою п’єси 317 року до н.е. Менандра під назвою “Дисколос”.

Термін “платити вперед” вперше ввів Лілі Харді Гаммонд у своїй книзі “В саду насолоди”, а більш відомим він став завдяки роману Роберта Гайнлайна “Між планетами”.

Книга Кетрін Райан Хайд “Заплати наперед” (“Pay It Forward”), яка згодом була екранізована у 2000 році, є ще одним чудовим прикладом цієї ідеї. Успіх книги та її послання є причиною того, що сьогодні існує Всесвітній день заплати наперед. Цей день відзначається у понад 80 країнах світу і має на меті викликати глобальну хвилю доброти з метою здійснення понад 10 мільйонів добрих справ.

СИЛА ПРОСТИХ ВЧИНКІВ

Глобальний день доброти підкреслює, що кожен може зробити свій внесок у поширення доброти, незалежно від своїх ресурсів. Учасників заохочують здійснювати випадкові вчинки доброти, наприклад:

  • заплатити за чиюсь каву

  • зробити комплімент

  • піднести важкі сумки

  • зголоситися на громадські роботи.

Різноманітність дій підкреслює інклюзивність та доступність ініціативи та універсальну здатність до щедрості.

ІДЕЇ ДЛЯ УЧАСТІ

  • Маленькі вчинки доброти. Притримайте для когось двері, допоможіть з пакетами для покупок або посміхніться незнайомцю. Маленькі жести можуть мати великий вплив на чийсь день та настрій.

  • Великі вчинки доброти. Організуйте місцеву толоку, станьте волонтером у притулку або посадіть дерева у своїй громаді. Ці великі зусилля сприяють добробуту багатьох і надихають на колективні дії.

  • Діліться і надихайте. Використовуйте соціальні мережі, щоб ділитися своїми добрими вчинками і заохочувати інших приєднатися до руху. Помітність цих дій може надихнути інших продовжувати їх, створюючи ефект хвилі позитиву.

  • Для українців – щоденна допомога і підтримка Сил Оборони! Разом до Перемоги!

Хоча Всесвітній день заплати наперед – це конкретна дата, до якої потрібно зосередити зусилля, основний принцип полягає в тому, що доброта повинна бути щоденною практикою. Цей день лише нагадує про радість і задоволення, які приносить дарування, а також про важливість включення щедрості та вчинки доброти в наше повсякденне життя.

  1. https://globalpayitforwardday.com/ []

https://daytoday.ua/podiya/vsesvitniy-den-zaplaty-napered/

Читайте також: