18 квітня 2024 о 23:36
4 0
1 2 1

Про лексичні помилки та норми в українській мові

Культура мовлення — це показник освіченості та загальної культури особистості. Саме тому важливо слідкувати за своїм мовленням та грамотністю на письмі і намагатися покращувати. Перш за все, варто звернути увагу на помилки, яких ми часто припускаємося.

На мою думку, найпоширенішим видом помилки є саме лексичні. Що таке лексична помилка? Це помилка у вживанні слів, а саме вживання слів у невластивих їм значеннях, багатослів’я, тавтологія ну і, звісно, суржик.

Дехто каже, що суржик — це особливість, така собі «родзинка» в мові. Але ж ні. Суржик — зло та сміття, яке псує звучання мови. Згідно з визначенням Вікіпедії, «це елементи двох або кількох мов, об'єднані штучно, без дотримання норм літературної мови». Тут зрозуміло, елементи якої мови наявні в українському суржику. Саме через поширення російської протягом тривалого часу в українському інфопросторі (і не тільки) виникають лексичні помилки типу: любого дня, на протязі тижня, кидатися в очі, розкласти по полицям і т.п.

Розгляньмо найпоширеніші лексичні помилки.
0601dqfp-1ccc-940x529.pngСподіваюсь, цей матеріал допоможе вам покращити чистоту свого мовлення.

«Як парость виноградної лози, плекайте мову. Пильно й ненастанно політь бур'ян. Чистіша від сльози вона хай буде…» — писав Максим Рильський.

Для того, щоб перевірити ваші знання з лексичної норми, пропоную пройти невеличкий тест за посиланням:

https://vseosvita.ua/test/start/gym389

Використані джерела:
https://bukischool.com.ua/blog/leksychni-pomylky
https://buki.com.ua/news/leksicni-pomilki-v-ukrayinskii-movi/