Всеосвіта

Головне меню порталу

Головне меню порталу

Зараз в ефірі:
онлайн-конференція:
«
Інклюзивне навчання в реаліях сучасності: виклики та досвід успішної практики
»
Взяти участь Всі події
7 квітня 2023 о 16:58
0 0

Зі святом

Сьогодні, 7 квітня, християни відзначають одне із найбільших церковних свят – Благовіщення Пресвятої Богородиці.

За повір’ям, саме в цей день архангел Гавриїл сповістив Діву Марію про народження у неї божественного немовляти: "Зачнеш у лоні і породиш сина, і назвеш його Ісус. Він буде великий і Сином Всевишнього назветься, і дасть йому Господь Бог престіл Давида, батька його, і царюватиме над домом Якова повіки та й царству його не буде кінця".

Благовіщення вважається третім за значенням християнським святом після Великодня і Різдва. Його відзначають рівно за 9 місяців до Різдва Христового, тому воно має сталу дату.

У цей день піст дещо послаблюється. "На Благовіщення весна зиму поборола", – кажуть у народі. Також, за народним повір'ям, цього дня відбувається третя зустріч весни.

Що не можна робити на Благовіщення

7 квітня не можна працювати: на Благовіщення птах гнізда не в'є, дівка косу не плете. Забороняється не тільки важка, але і будь-яка інша робота, прибирання, прання, прасування, рукоділля. У цей день також не можна сваритися, лаятися, злословити і ображати кого-небудь.

Також у свято не можна будь-що позичати, бо це може призвести до проблем у родині. Наші предки вважали, що в цей день не можна нічого виносити з дому.

За прикметами, не можна в цей день надягати новий одяг, так як він обов’язково порветься, забрудниться чи швидко прийде в непридатність.

У народі також вважали, що цього дня не можна ходити у гості, його необхідно провести у сімейному колі.

Народні прикмети на 7 квітня

Якщо 7 квітня вітер, іній і туман – до неврожайного року.

Якщо сніг на дахах є, так буде він ще через місяць у полі.

Якщо Благовіщення холодне – слід чекати сорок ранкових морозів.

Якщо у небі немає ластівок, то весна буде холодною.

Якщо зранку яскраве сонце, то весна буде ранньою.

Яке Благовіщення, такий і Великдень.

Вітаю з Благовіщенням! Бажаю повної чаші добра, радості, щастя, Божого благословення, здоров'я і благополуччя. Нехай Богородиця чує молитви і захищає від бід. Нехай в будинок заходять тільки хороші гості і лише благі вісті!

Читайте також: