Всеосвіта

Головне меню порталу

Головне меню порталу

Зараз в ефірі:
онлайн-конференція:
«
Інклюзивне навчання в реаліях сучасності: виклики та досвід успішної практики
»
Взяти участь Всі події
14 березня 2023 о 20:11
1 0

Міжнародний день числа "Пі" та день математики

14 березня святкують Міжнародний день числа "Пі". Ініціатором події є фізик Ларрі Шоу. Число "Пі" є константою і дорівнює відношенню довжини кола до його діаметра. Цим значенням користувалися ще у стародавному світі. Зокрема, його вирахував Архімед. Сам знак "Пі" з’явився у 1706 році. На початку чила – 3.14, що збігається із датою 14 березня за американською системою дат (спершу місяць, потім день). Тому свято відзначають саме сьогодні.

14 березня — Міжнародний день математики. Поява цього свята повязана зі відзначенням дня числа "Пі". Наукове свято є доволі новим, його заснували у 2019 році, а вперше відзначили – у 2021. Метою заходу є популяризація математичної науки у світі та привернення уваги до молоді до важливості вивчення математики.

Також 14 березня відзначаюь Свято вчених або День Генія. Подію приурочили до річниці від дня народження Альберта Ейнштейна. Великий фізик Ейнштейн запропонував світу теорію відносності, отримав Нобелівську премію, та став Людиною століття за версією видання Time. Ейнштейн казав, що уява це краще, ніж знання, та стверджував, що помилятися – цілком нормально.

Читайте також: