Опубліковано 11 листопада 2021 о 14:43
0 0

Заняття гуртка "Криниченька". Тема: Київ - столиця України.

Над Дніпром, на правому його березі, розташований Київ. Звідси взяла початок Українська держава. Київ - найстаріше і найгарніше українське місто.

Давній народ оселився над Дніпром. Жили там три брати: Кий, Щек і Хорив.І була в них сестра Либідь… Поселився Кий на одній горі, Щек – на другій, що тепер зветься Щекавицею. А Хорив – на третій горі. Від нього її назвали Хоревицею.

Збудували брати місто і на честь старшого брата назвали Києвом. Навколо міста росли ліси. Водилися різні звірі. А в місті жили працьовиті люди.У багатьох походах побував Кий. А повернувся в своє місто на горах, тут і помер. І брати його Щек і Хорив, і сестра їхня Либідь тут похоронені. Від Либіді стала й річка, яка впадає у Дніпро, називатися Либіддю.

Найкрасивіша вулиця Києва - Хрещатик. Широкий, просторий, із зеленими алеями каштанів. Хіба можна повірити, що там, де простягнувся Хрещатик, у давнину був глибокий яр, посередині якого протікав струмок, а навколо шумів густий ліс і в ньому бродили звірі ? Яр цей називався Хрещатим. Від нього і пішла назва центральної вулиці Києва.

«Батьківщина Мати» — скульптура в Києві, розташована на високому правому березі Дніпра на території Національного музею історії України у Другій світовій війні.. Найвища скульптура в Європі.

«Софійський собор, або Софія Київська» — визначна пам'ятка історії та архітектури України, розташована на Софійській площі міста Києва. Збудований київським князем Ярославом. Названий на честь святої Мудрості Божої Софії.

«Пам'ятник гетьману України Богданові Хмельницькому» в Києві — пам'ятка мистецтва , один із символів Києва. Існує 130 років.

Київ - столиця України

https://www.youtube.com/watch?v=0l2-k57wm2Y&ab_channel=%D0%9E%D0%BF%D0%BE%D1%80%D0%BD%D0%B8%D0%B9%D0%B7%D0%B0%D0%BA%D0%BB%D0%B0%D0%B4%D0%91%D1%96%D0%BB%D0%B8%D1%86%D1%8C%D0%BA%D0%B0%D0%97%D0%9E%D0%A8%231

Дніпро – одна з найбільших рік Європи і найдовша та наймогутніша в Україні. Але для українців Дніпро – найперший символ.

Каштан-символ міста

Місто Київ прекрасне будь-якої пори. Та найбільше гостей з’їжджається сюди навесні, коли київські каштани пишно розпускають біло-рожевий квіт, адже Київ називають містом каштанів. Квітучий каштан є офіційним символом міста, гордо красуючись на його гербі. Перші київські каштани з'явилися на територіях монастирів.

Відео екскурсія по місту Києву.

https://www.youtube.com/watch?v=1Km6Rd9LmSw&ab_channel=%D0%A1%D0%B2%D0%B5%D1%82%D0%BB%D0%B0%D0%BD%D0%B0%D0%AE%D1%80%D1%87%D0%B5%D0%BD%D0%BA%D0%BE

Гра «Закінчиречення».

Київ – столиця…

Як називається головна вулиця столиці ...

Місто Київ названо на честь…

Як звали засновників Києва…

Наймогутніша річка, яка протікає Києвом...

Презентація "Що я знаю про Україну"

Що я знаю про Україну (2).pptx