Тема: « Фоторепортаж. Повторення »
Мета заняття: навчально-розвиваюча, розвиток творчої уяви, здатності образно та критично мислити, розуміння особливостей фоторепортажу
Форма проведення: бесіда, робота в групах, моделювання ситуації
Обладнання: фотоапарат, штатив
ХІД ЗАНЯТТЯ
1. Організаційний момент.
2. Мотивація навчальної діяльності юних журналістів. Спілкування. Інформація про те, що цікавого відбулося із часу минулого заняття.
(Кожен гуртківець та керівник гуртка представляються: кореспондент такого то видання, далі прізвище , ім’я. Потім кожен розповідає, що цікавого чи незвичайного відбулося із часу минулого заняття. Хтось підготував статтю у газету, хтось зробив радіорепортаж, хтось побував у творчій поїздці, у когось був цікавий урок з хімії чи біології)
3. Повідомлення теми та мети заняття.
Творча розминка.
1.Що треба брати журналісту у зону радіаційної небезпеки. Дозиметр
2. Об'єднання кількох самостійних матеріалів у газеті, згрупованих за якоюсь певною ознакою. Добірка
3. Оформлення газети — це розміщення текстових матеріалів, ілюстрацій та заголовків на полосах, а також застосування текстових, титульних і видільних шрифтів, використання основного — чорного — і додаткових кольорів.. Верстка
4. Газетна стаття, де висловлена думка автора, який, як правило, не працює в редакції газети, слово англійською оп-ед
5. Чітко продумана видавцем стратегія і тактика його дій на ринку, яка випливає із заявленої у Статуті мети та предмета діяльності й спрямована на підготовку та випуск потрібних суспільству або замовнику й економічно вигідних видавництву видань. Видавнича програма
4. Повторення вивченого.
А) Фоторепортаж - це оперативний, подієвий жанр зображальної фотожурналістики, що складається з серії 5-8 знімків на яких висвітлюється конкретна подія, яка відбувається у певному місці. Фоторепортаж вважається найефективнішим жанром фотожурналістики. Виділяють два види фоторепортажів: подієвий репортаж; зйомка нон-стоп. Подієвий репортаж – висвітлює яку-небудь подію (офіційну зустріч, спортивні змагання, урочисту подію). Зйомка нон-стоп – фоторепортаж у якому відображаються події повсякденного життя.
Кожен гуртківець наводить приклади подієвого репортажу та зйомки нон-стоп
5. Моделювання ситуації.. Редактор запропонував зробити фоторепортаж із життя міста у вихідний день. Пошук місць зйомки, локацій.
5.Підведення підсумків заняття