Опубліковано 26 серпня 2020 о 13:04
4 0

Вивчення вірша за допомогою ейдетики"Іграшки"

Програмовий зміст:

Вчити дітей запам’ятовувати текст вірша за методикою ейдетики.

Розширити словниковий запас словами:лялька,мотрійка,дзиґа,неваляйка.

Розвивати зорову та слухову увагу , кінестетичну пам'ять, образне мислення, виразну мову.

Розвиток дрібної моторики.

Матеріал:Лист, наочні картинки, листівки до авторського вірша “Іграшки”

Хід заняття:

І.Організаційний момент:

1.Привітання.

2.Запрошення зайняти свої місця.

ІІ.Основна частина:

1.Психогімнастика «Де дзвенить дзвіночок?»

(Розвиток слухової уваги і сприймання. Визначення направлення звуку).

Логопед запрошує дітей на килимок, шикує їх у шеренгу і дістає дзвоник.

Логопед. Подивіться, який у мене дзвіночок. Послухайте, як він дзвонить. Зараз я буду ходити по кабінету і дзвеніти дзвоником, а ви будете показувати і говорити, де дзвенить дзвінок: зверху, внизу, попереду, позаду.

2.Загадки:

-Діти поки ми слухали дзвіночок,нама надіслали листа,давайте його відкриємо і прочитаємо, що ж там написано. Дітки, тут загадки , а давайте їх відгадаємо.

Накрутив Івась пружину —

Танцювала без упину.

І дзижчала, і крутилась.

Як стомилась — зупинилась. (Дзиґа)

З виду ніби невеличка,

В ній – молодшенькі сестрички.

У собі сестер ховає.

Як звуть лялечку? Хто знає? (Мотрійка)

Я в барлозі взимку спав,

Мед із вуликів збирав.

Бант на шию пов’язали,

І до іграшок поклали.

Вайлуватий та м’який.

Відгадай, хтоя такий? (Плюшеве ведмежа)

Плига, плига цілий день,

Через лаву, через пень,

Через кущ і через квіти.

Що за іграшка це, діти? (М’яч)

Сам пустий, голос густий,

Дріб вибиває, дітей збирає.(Барабан)

Замість справжньої дитини

Є у кожної дівчини.

Її пестять, одягають,

Спати ввечорі вкладають.

І годують її смачно –

Дуже мамі вона вдячна! (Лялька)

Є у мене лялька

Лялька невеличка.

Дуже гарні в неї очі,

Дуже гарні щічки.

Хилитаю я її

Щодня без устану.

Та вложити спати ляльку

Неможлива справа.(Неваляйка)

Біжить корова,гладка,здорова,

За нею телята – усі близнята.(Паровоз)

3. Дрібна моторика рук:

Не вгадать тобі нізащо, яка ігращка найкраща.

Іграшками залюбки бавляться всі малюки.

(Плескаємо в долоньки.)

Так ось у сопілку грають,

(Перебираємо пальчиками рук біля рота, імітуючи гру на сопілці.)

М'ячика ось так кидають,

(Простягаємо руки вперед - «кидаємо м'яч».)
Так ведмедика гойдають.

(«Колихаємо» на руках уявного ведмедика.)

А машинку так ведуть

У казкову дальню путь.

(Стискаємо долоні в кулачки, вдаємо, що крутимо кермо.)

Так ось дзигу запускають

, (Стискаємо долоню в кулачок та імітуємо запуск

дзиги, рухаючи кулачок зверху вниз.)

Так ось кубики складають

(Долоньки складаємо в кулачки, ставимо кулачки один на один.)

Ляльку заплітають так.

(Крутимо кулачки один навколо іншого,

почергово стуляючи й розтуляючи вказівний і великий пальчики.)

Нам без іграшок ніяк!

(Розводимо руки в сторони.)

4.Дітки,а про що були загадки (Про іграшки). Так про іграшки, а давайте вивчемо вірш про іграшки в нашій групі.

Іграшки

Люблять іграшками гратись

Хлопчики й дівчатка.

І у групі нашій іграшок багато:

Ляльки,кубіки,ведмедик,

Пазли і мотрійки.

Неваляйки,паровозик,

Дзиґа і машинки.

Запитання за змістом вірша.

∞ Про що розповідається у віршу?

∞ Які іграшки у віршику?

Обговорення значення слів.

Вивчення вірша за допомогою символів:

● Логопед читає вірші показує листівки.

● Педагог промовляє вірш,а діти повторюють, дивлячись на листівки. Які стоять на пано одна за одною. Якщо необхідно,то можна повторити вірш ще раз.

● Діти самостійно розповідають вірш дивлячись на листівки.

ІІІ.Підсумок заняття.