Зараз в ефірі:
Вебінар:
«
Арттерапевтична валіза педагога: готові вправи для літа
»
Взяти участь Всі події
Опубліковано 29 серпня 2021 о 18:53
1 0

Виховна година «Як ми провели осінні канікули».

Тема: «Як ми провели осінні канікули».

Мета: вчити складати невеликі тексти (3-4 речення) про пережите, побачене під час канікул; розвивати мовлення; збагачувати лексичний словник; викликати бажання передати свої враження влучними виразами.

Обладнання: листочки осінніх дерев, мікрофон, виставка малюнків «Осінні канікули», фотовиставка.

Хід заходу

  1. Організаційний момент.

(На дошці тема виховного заходу заклеєна осінніми листочками від різних дерев. Коли діти відгадують загадку, вчитель знімає з дошки по одному листочку).

- Діти, на вулиці був настільки сильний вітер, що листочки з дерев залетіли до нас у клас і заховали тему нашого виховного заходу. Для того, щоб дізнатися про що ми будемо з вами сьогодні говорити, Вам потрібно відгадати загадки:

*
У садах, лісах блукає,
В жовті шати одягає,
Золотисту стелить постіль –
Жде сестрицю білу в гості.
(Осінь)

***

Без рук, без ніг, на гору побіг.
Рукавом махнув — дерево зігнув.
(Вітер)

***

В теплий дощик народився,
Парасолькою накрився,
Може б з лісу пострибав,
Якби другу ногу мав!
(Гриб)

***

Коли нема — чекають,
Коли прийду — тікають.
(Дощ)

***

На городі восени
Лежать жовті кабани,
Прив’язані за хвости,
Щоб не здумали втекти.
(Гарбузи)

II. Повідомлення теми і мети заходу.

- Закінчились осінні канікули. Почалося знову навчання. За тиждень ви всі добре відпочили, набралися сил, стали трішки дорослішими. Як видно з нашої фотовиставки, виставки малюнків, канікули ви провели по-різному.

III. Основна частина.

  1. Гра «Мікрофон»

  • Отож, давайте сядемо у коло і уявімо, що ми всі є учасниками телепередачі. Ви маєте сісти на стільчик і розповісти у мікрофон, як ви провели свої осінні канікули, а також дати відповіді на питання своїх однокласників, якщо вони виникнуть.

Орієнтовні запитання

  • Чим ти займався (займалася) на канікулах?

  • Куди ти їздив (їздила) відпочивати?

  • З ким?

  • Як ти проводив (проводила) час?

  • Що найбільше запам'яталося?

  • Що нового дізнався (дізналася) на канікулах?

  1. Бесіда за прослуханими творами.

ОСІННІ КЛОПОТИ
На городі осінь мила
Нам гостинці залишила.
Зажурилась баба Ната:
— Як же вчасно все зібрати?!
Зберемося разом, друзі, —
Допоможемо бабусі!
Баранець з ягням удвох
Обмолочують горох.
Свинка й козлик залюбки
В льох складають бурячки.

Я ходив сьогодні в ліс

Я ходив сьогодні в ліс,

Я грибів для вас приніс,

Повний кошик із верхом,

Ще й накритий лопухом.

Є у ньому сироїжка,

І опеньок-тонконіжка,

І лисичка невеличка,

І товстий боровичок,

І засмаглий маслючок...

А оце ось хто такий?

Мухоморище старий!..

Ти чого заліз сюди?

Геть із кошика іди!

  • Де відпочивали герої цих творів?

  • Про яку пору року розповідається у віршах?

  • Послухайте ще раз перший віршик. Які тварини допомагали бабусі?

  • Що робили баранець з ягням? А свинка з козликом?

  • А як ви допомагаєте своїм бабуся?

  • Які назви грибів ви запам’ятали, прослухавши другий віршик?

  • Чому хлопчик не залишив у своєму кошику мухомора?

IV. Підсумок

  • Отож, ви всі за канікули добре відпочили і тепер з новими силами прийшли до школи. Сподіваюсь, що тепер ви будете працювати на уроках ще більш активніше.