Вітаю вас дорогі читачі мого блогу!
Сьогодні ми поговоримо про акторські здібності вихователя.
Педагогічну діяльність слід ототожнювати з театром одного актора.
Що ж може бути причиною популярності багатьох викладачів серед своїх вихован
ців?
Впадає в очі що чарівність — невід'ємна риса педагога. Вона може не збігатися з життєвою, кінематографічною, телевізійною і навіть сценічною. Це специфічна педагогічна чарівність. У деяких педагогів переважає інтелектуальна чарівність. У їхніх очах, рисах обличчя, поставі, рухах, в усій істоті відбивається робота думки, мудрість, шляхетність духовних інтересів. У інших переважає чарівність наївності, дитячої безпосередності. Є педагоги з чарівністю, трагічності, комічності, піднесеності.
Потрібно розвивати акторські здібності. А допоможуть нам в цьому вправи.
ВПРАВА « Розповім тобі казку»
Матеріали:
- однакові картки з текстом казки, поділеним на три частини для кожної підгрупи;
- картки із завданнями – різні для кожної підгрупи.
КАЗКА « Кожушок із хмаринок»
Частина 1
Народилася ягничка навесні. вона швидко зіп’ялася на ноги й пішла знайомитися зі світом, радісно стрибаючи та наспівуючи пісеньку. Потім пустилася у танок, веселилася щиро й заохочувала до цього інших овець. Так і назвали її – Веселинкою.
Частина 2
У малої ягнички було багато братів і сестер. Усі мали чудові кучеряві кожушки. Якось , ідучи до лісу зі своєю родиною у пошуках кращого пасовиська, Веселинка відстала від отари. Ненароком вона зачепилася за колючий кущ. Її кожушок розірвався і залишився на гілочках.
Засумувала Веселинка, заплакала, покликала на допомогу. Прибігли брати й сестри ягнички. Усі вони дуже жаліли малу,але нічим не могли їй зарадити. Тоді стали разом кликати на допомогу.
Частина 3
Пролітали у цей час по небу кучеряві хмарки – небесні овечки. Почули плач ягнички, пожаліли бідолашну, спустилися до неї,
утворивши м’якенький кожушок, ще гарніший від попереднього. Залишили у подарунок. А самі розтанули в небесах…
Ягничка зраділа й відтоді вже ніколи не сумувала. Недарма ж її назвали Веселинкою.
ВАРІАНТ № 1
Картка 1.
Ви дуже засмучені.
Ви налякані.
Ви безмежно щасливі.
ВАРІАНТ № 2
Картка 2.
Ви здивовані тим,що читаєте.
Ви хвилюєтеся.
Вам дуже смішно.
ВАРІАНТ № 3
Картка 3.
Ви не жарт розізлилися.
Ви ледве стримуєте сльози.
У вас такий гарний настрій, що хочеться співати.
Завдання:
- прочитати кожну частину твору з емоціями відповідно до завдань на картці;
- важливо під час читання казки не використовувати міміку та жести, а передавати задані емоції за допомогою голосу.
Ведучий: Після виконання вправи ми з вами відгадаємо, хто які емоції озвучував.
ВПРАВА МЕТОД « ФАНТАСТИЧНА ПЕДАГОГІКА»
Ведучий: Майстерність акторського та педагогічного мовлення яскраво проявляється в тому, як ми вміємо розповідати реальні чи вигадані історії. Адже вихователям доводиться робити це перед дошкільниками мало не щодня. Тут варто знову навести влучний вислів Володимира Абрамяна : «Вміння вигадувати «на ходу» розповідь – одна з найважливіших складових роботи над технологією і технікою мовлення».
ЗАВДАННЯ:
- розповідь потрібно продовжити таким чином – початок речення зачитуєте,закінчення вигадуєте самі;
- події розповіді не можуть бути відірвані одна від одної за сюжетом;
- кожен учасник отримує картку з іншим початком фрази;
- розповідь закінчує останній учасник;
- розповідь має містити у собі елементи гумору та фантастики;
- при потребі можна попросити допомогу залу.
ВАРІАНТИ ЗАПИСІВ КАРТОК:
- « Але раптом…»;
- « І все було б непогано,якби не …»;
- « Ми забули про одну дуже важливу річ…»;
- « Ніхто не міг повірити,але там…»
РОЗПОВІДЬ: Кілька століть тому в Космосі було створено перший дошкільний навчальний заклад…
Дякую за увагу.