Століттями ми брали від природи все, чого потребували, —
Одежу, їжу, захист, відпочинок і домівку.
Та чи віддячували їй за це?
Якщо й були ми вдячними, то дуже рідко.
Здебільшого сприймали всі дари природи як щось належне
І не замислювалися над тим,
Що блага ці — вичерпні.
Ми будували фабрики й заводи,
Не дбаючи про те, щоби не шкодити природі.
Забруднювали ґрунт, повітря і річки,
Засмічували пластиком довкілля,
Ліси ж вирубували.
Полювали на тварин задля розваги,
Не відчуваючи провини анітрохи.
Байдужість, безвідповідальність і зневага
Ввійшли в наші життя.
І не уникнути нам покарання —
Покривджена природа мститься нам.