Всесвітній День донорства та трансплантації органів відзначається щороку - 17 жовтня. Він проводиться для того, щоб надати людям інформацію про життєву необхідність донорства та трансплантації органів, які рятують не одне життя.
Трохи історії:
25 вересня 1818 року англійський акушер Джеймс Бланделл провів першу в світі операцію з переливання крові від людини до людини.
Перша спроба пересадки людського органу людині була зроблена у 1936 році у Херсоні Ю. Вороніним, спроба ця була невдалою.
У 1954 році Дж. Мюррею і Дж. Мерілу вдалося вдало пересадити нирку хворому на ниркову недостатність. Донором виступив брат-близнюк (однояйцевий) хворого.
3 грудня 1967 року в госпіталі Гроот-Шур в Кейптауні (ПАР) професор Крістіан Барнард провів першу у світі пересадку серця людини 53-річному пацієнту Луісу Вашканському, який прожив ще 18 днів.
У 1967 році Томас Старлз вперше застосував антилімфоцитарну сироватку і зміг здійснити успішну трансплантацію печінки.
Перша результативно проведена трансплантація кісткового мозку була здійснена в 1968 році в госпіталі міста Міннеаполіс США, хворому на апластичну анемію дитині.
У 1983 році в Торонто провели першу успішну довгострокову одиночну трансплантацію легенів. Операцію провів торакальний хірург Джоел Купер, пацієнт Том Хол.
