Всеосвіта

Головне меню порталу

Головне меню порталу

18 березня 2021 о 18:31
0 0

Вправа для групового тренінгу «Материки»

Арт-терапія є популярним напрямком і широко використовується в терапевтичній практиці. За допомогою арт-терапевтичних методик можна працювати з багатьма запитами: допомогти знизити напругу, досліджувати себе і особисті відносини, знаходити ресурс і рухатися до досягнення своїх цілей.

Арт-терапевтичну техніку «Материки» можна використовувати для дослідження особистих кордонів в груповій роботі як з дорослими, так і з дітьми / підлітками.

Для роботи знадобляться: фломастери, листи А4 формату і мініатюрки з кіндерів.

алгоритм роботи

Уявіть, що десь в океані є якийсь дрейфуючий материк. Намалюйте його. Дайте йому назву. Хто живе на вашому материку: тварини, люди і т.д.

Дайте своїм фігуркам імена, придумайте кожному історію.

Додайте ці фігурки на материк.

Які правила були б на материку? Вони були б жорсткими або гнучкими?

Уявіть, що в цьому океані є ще один такий же материк з жителями. Подумайте про межі свого материка. Як вони виглядають: вони прозорі, жорсткі і відчутні? Якби ваш материк зустрівся в океані з іншим материком, як би відбувалося спілкування їхніх мешканців? Вони б намагалися завоювати один одного, або шукали б шляхи взаємодії? Які способи це могли б бути?

На прикладі свого материка, його жителів і способах взаємодії з навколишнім світом, учасники досліджують свої особисті кордони. Ця вправа допоможе відстежити і поспостерігати, як вони взаємодіють в реальному світі зі своїм оточенням і як проходить їх комунікація з іншими людьми. Як швидко відбувається зближення з чужими і незнайомими людьми, і які способи для цього зближення застосовують учасники тренінгу.

Тема кордонів зачіпає всі аспекти нашого життя. Без чіткого розуміння своїх кордонів і меж оточуючих виникають складності і нерозуміння в спілкуванні. Важливо розуміти, що навіть у маленьких дітей є свої межі, які потрібно поважати і вчити цьому самих дітей.

з Институт практической психологии Ольги Гаркавец

Читайте також: