Інтегроване заняття ІІ молодшої групи
Тема: “Весняна казка”
Мета: удосконалювати уміння складати розповіді за серією картин, привчати вживати ввічливі слова; граматика: закріплювати навички вживання прикметників порівняння; звукова культура: розвивати інтонаційну виразність мови, закріплювати навички вимови звука [с]; закріплювати вміння володіти різним темпом мовлення; виховувати бажання допомагати тим, хто цього потребує; активізувати вживання ввічливих слів.
Матеріал: іграшки для створення сюжетно-ігрової ситуації «Пригода в лісі»: Хмара, Сонечко, Сорока, Гном; аудіо запис.
Хід заняття
Вихователь: Зараз ми заплющимо оченята й спробуємо відгадати куди ми з вами подорожуємо Весняний ліс
Діти: До лісу!
Вихователь: А який це ліс, як ви гадаєте: літній, осінній чи зимовий? Свою відповідь поясніть.
(Чути жалібну мелодію на сопілочці. З’являється Гном.) Сопілка 
Гном: Ой, уже й діти прийшли, а у нас у лісі біда. Чорна Хмара зовсім
закрила Сонце. Тварини не можуть потрапити додому.
Вихователь: То ми допоможемо. Закличну заспіваємо.
Діти:(співають закличну). Вийди, вийди, Сонечко...(Сонечко не виходить.)
Вихователь: І вітру щось немає. А може ми подмухаємо замість нього?
(Діти беруть шматочки вати та дмуть на неї)

Гном: А може підемо до Хмари й будемо просити, щоб відпустила Сонечко?
Діти (просять з уживанням «чарівних слів»).

Хмара (звучить запис) Гром
Можливо, сонце й буде світити,
Якщо завдання мої зможете зробити.
Складіть за малюнками казку,
А я послухаю, будь ласка.
Гра “Запитання-Запитання-підказки” 
— Кого ви бачите на зображені?
— Що робить зайчик?
— Скільки тварин?
— Скільки фрукт у їжака?
— хто найхитріший?
— Як ви гадаєте чим закінчиться зустріч?
(4–5 дітей за допомогою вихователя складають казку.)
Вихователь: Бачу дітки притомились, відпочити вже вам час.
Фізкультхфилинка
Вихователь: Виявляється, тут хтось є. Хто ж це?
Діти: Сорока.
Вихователь:
А де ж ця скрекотуха? Недаремно в народі кажуть,
що хитру Сороку — спіймати морока. На сорок сорок — сорок морок.
Що це я прочитала? Ви чули таку скоромовку? Давайте її вивчимо.
(Діти вчать скоромовку. Тренуються повільно, швидко і дуже швидко говорити,
чітко вимовляючи звук [с].)
(Сорока знов виглядає з-за дерева.)
Сорока: Скре-ке-ке! Скре-ке-ке! Що тут трапилось таке?
Вихователь:
Та це ж Хмаринка вийшла
Сьогодні у лиху годинку.
І загубила свою родинку.
Є у неї три синочки,
Ще веселі чотири дочки
Хмара велика, це її ненька
Вже дуже старенька.
І дідусь сивенький —
Це Хмари батечко рідненький.
Треба їх зібрати і порівняти,
Тоді вони підуть за гору спати.
(Діти знаходять ці хмарки, порівнюють їх за розміром, використовуючи у мов-
ленні прикметники вищого і найвищого ступенів.)
ленні прикметники вищого і найвищого ступенів.)
Діти: Хмаринка мала, хмарка менша — синочок. Хмара найбільша —
бабуся.
Д\гра “Пестелеві слова”
Хмара Хмаринка
Сонце Сонечко
Зірка Зірочка
Трава Травичка
(Хмара відкриває Сонечко і всі вони зникають за горою. Сонечко радо засві-
тило.)
Гном: а зараз допоможи ти мені полити квіти

Гном: Ну от і все! Я вдячний вам, що Сонечкові допомогли.
Які ви молодці, що всі завдання виконати змогли.
Цікаво тут, але додому вирушати час,
До зустрічі наступної. Чекатиму на вас.