Інтегроване заняття у ІІ молодшій групі
Мета: заохочувати дітей визначати в птаха складові частини (тулуб, голова, хвіст, ноги) та малювати їх у певній послідовності, правильно визначаючи пропорції; розвивати творчу ініціативу, увагу; виховувати акуратність у роботі, інтерес до малювання, самостійність.
Матеріал: іграшка — курочка, ілюстрація «Квочка з курчатами», папір зеленого кольору, гуашеві фарби жовтого кольору, пензлі, олівець чорного кольору.
ХІД ЗАНЯТТЯ
Вихователь: - діти, зараз я загадаю вам загадку за допомогою якої ви сами визначити тему нашого заняття, готові?
Попищали, попищали,
Дружно просо поклювали —
І до матері стрибком
Жовті збіглися клубочки
Заховались під крило,
Наче їх і не було.
Треба загадку кінчати,
Ці клубочки — то... (курчата)

Вихователь показує дітям іграшку-курочку і розповідає про те, що маленькі курчата порозбігалися і заблукали у високій траві, а мама квочка дуже хвилюється за них.

Діти розглядають ілюстрацію «Квочка і курчата», вихователь читає вірш Катерини Перелісної «Курка і курчатка».
Та водила курочка дітвору.
А то все курчаточка ще й малі,
Отакі завбільшки від землі.
Бесіда за змістом твору.
— Де ходила курочка?
— Кого водила курочка?
— Які курчаточка?
Пальчикова гімнастика «Курчата».
Зернятко за зернятком
Курочка клює.
У дзьобі своїм діткам
Зернятко несе.
Розглядання ілюстрації, бесіда.
— Як ви думаєте, як співає мама у курчатка? Хто вона?
— Подивіться, а ось і курочка.
— Хто зображений на картині?
— Курочок скільки?
— А курчат?
— Курочка яка? (Велика.)
— А курчата? (Маленькі.)
— Курочка якого кольору? А курчата?
— Що робить курочка?
— А курчата?
— Як кличе курочка своїх діток?
— Як дітки їй відповідають?
Вихователь: Молодці ми з вами пограймо у слова протилежності

Вихователь пропонує дітям намалювати маленьких курчаток для курочки-квочки.

Часто трапляється що дитина відмовляється за допомогою відбитка долоні, тоді запропонуйте їй обвести долоню олівцем


Таку долоньку можливо розфарбувати або за допомогою клею й круп зробити об'ємний малюнок.

