Всеосвіта

Головне меню порталу

Головне меню порталу

21 квітня 2022 о 21:31
2 0

Великдень в Україні. Історія свята, його символи та цікаві факти.

Незабаром ми будемо святкувати, без сумніву, одне з найголовніших свят в культурі українського народу – свято Христового Воскресіння, Великдень або Паска. Найжаданіше свято для всіх українців У такий тяжкий і скорботний час для нашої Батьківщини, це світле і радісне свято наповнює наші серця НАДІЄЮ на перемогу, відродження України та мирне і сонячне майбутнє!

Про історію, традиції та символи Великодня ми зараз дізнаємося!

Великдень святкують у всьому світі. Назвати цей день рядовим святом було б неправильно, адже воно вважається культовою подією світової історії і головним днем ​​у році для всіх православних християн. Кожен, хто шанує це свято, отримує надію на порятунок, адже воскрес Христос. Світле Воскресіння прийнято наповнювати добрими справами, чимало обрядів і традицій в Україні пов'язане з ним.

Великодні традиції та обряди

У багатьох куточках нашої країни великодні традиції та обряди дотримуються практично в незмінному вигляді, такими, якими вони дійшли до нас з найдавніших часів.
У кожного з нас свято Великдень асоціюється з хресним ходом зі свічками, червоними ризами церковнослужителів, радісним співом і взаємними привітаннями: «Христос воскрес!» — «Воістину воскрес!». До зовнішньої атрибутики свята можна віднести і улюблені з дитинства рум'яні паски з родзинками, розписні яйця — писанки.
Однак основна символіка цього світлого свята все ж пов'язана з богослужінням. До неї відноситься:
• пасхальне нічне богослужіння, яке здійснюється з особливою урочистістю, адже саме Великдень вважається найважливішою подією церковного року;
пасхальне привітання або христосування зі словами: «Христос воскрес!» — «Воістину воскрес!» і триразовим поцілунком в щоку;
вогонь, який символізує Боже Світло, від якого всі віруючі можуть запалити лампадки і свічки і понести їх додому;
пасхальна трапеза, яка настає після Великого посту, і відбувається зі свяченими пасками, писанками, які вважаються символом Воскресіння Христового, а також сирами та ковбасами;
хресний хід, який відбувається опівночі перед Пасхою від православного храму і супроводжується гучними піснями, а закінчується ранковим богослужінням;
великодні передзвони на честь Христового Воскресіння після семиденного мовчання.

Народні великодні звичаї

Народні гуляння традиційно стартували пасхальним вечером. Улюбленими розвагами на Великдень, які в деяких регіонах країни тривають до двох тижнів, можна назвати:
• хороводи, які в Західній Україні називають «гаївками»;
• катання на гойдалках;
• ігри.
Всі святкування супроводжувалися так званими христосуваням — привітаннями з розбиванням писанок і триразовими поцілунками. Це традиційна пасхальна спадщина, яка прийшла з древньоцерковної традицій.

Пропоную переглянути коротеньке змістовне відео за посиланням: https://www.youtube.com/watch?v=ISR5UpPOhTA

https://www.youtube.com/watch?v=eksJn5jpCCk

Читайте також: