Опубліковано 25 жовтня 2020 о 21:30
1 0

Урок з природознавства для дітей з особливими освітніми потребами(1 клас)

Тема. Овочі: картопля, морква, капуста, буряк, помідор, огірок (2-3 на вибір вчителя): колір, форма, смак. Порівняння. Умови вирощування. Споживання.

Мета: розвиток сприймання сезонних ознак зими; закріплення знань дітей про овочі та їх ознаки на прикладі капусти та моркви; дати уявлення про те яку користь приносять рослини людям та що необхідно для росту рослин; формування операцій мислення: порівняння за формою, розміром, кольором та уявлення про правила безпеки використання овочів (мити перед вживанням,); розширення лексики іменниками та прикметниками, які є назвами овочів та їх ознак; виховувати бережливе ставлення до рослин.

Обладнання: чарівна торбинка, овочі(морква, капуста), ноутбук, фрагмент мультфільму »Маша та Ведмідь», відеозапис зорової гімнастики, аудіо запис музики до психогімнастики, іграшковий зайчик, насіння моркви та капусти, сік з моркви, салат з капусти, тарілка з шматочками різних овочів(капуста, морква, редиска, перець, помідор, огірок, буряк, цибуля), куточок природи.

Хід уроку

1. Організаційний момент.

У нас сьогодні, ніби свято, -

Гостей зібралося багато.

А ну назад ви подивіться

І привітно усміхніться.

Привітайтеся.(Доброго дня!)

2. Нервово-психологічна підготовка

Вправа на зняття емоційного напруження.

Заплющте очі, зробіть глибокий вдих. Пальці затисніть міцно в кулачки. Зробіть видих і послабте кулачки.(Вправу виконати 3 рази).

3. Фенологічні спостереження.

Робота в куточку природи. Діти відмічають погодні явища, які відбуваються зараз в природі.

Гра-вправа »Закінчіть речення»

Прийшла чарівниця-……(зима).

Дмуть холодні…(вітри)

Сонце взимку світить, але….(не гріє).

День взимку короткий, а ніч…(довга).

На річках вода покрилася…(кригою).

У повітрі кружляють…(сніжинки).

«Скажи навпаки»

Літо тепле, а зима…

Сніг м’який, а лід…

«Скажи одним словом»

Падає сніг.

Замерзла вода.

4. Мотивація навчальної діяльності.

Прихід іграшкового зайчика. (був у лісі і саджав овочі; приніс гостинці для нас)Гра «Чарівна торбинка»(форма, розмір, колір).

  • Як можна назвати моркву і капусту одним словом? Вірші про овочі.

На городі густо

Виросла капуста:

Сто листків, сто хустин

У товстих капустин.

Руденька морквина

Містить вітаміни

Хто її вживає,

Хвороби не знає.

5.Повідомлення теми і мети уроку.

  • Сьогодні ми поговоримо про овочі, про те як їх вирощують, споживають.

    6. Вивчення нового матеріалу.

  • Які овочі ви ще знаєте?

  • Яку користь вони приносять?

  • Що потрібно робити з овочами перед їх вживанням?

  • Де ростуть овочі? Де ростуть фрукти? З чого вирощують овочі?

  • Розгляд насіння.

Перегляд фрагменту мультфільма «Маша і Ведмідь».

Розповідь вчителя про вирощування моркви у лісі зайчиком.

Психогімнастика. »На городі»

- Зараз ви перетворитеся на маленькі насіння овочів. Присядьте навпочіпки. Тепле сонечко пригрівало насіння, дощик поливав. Насіння росли, росли та стали рослинами (діти повільно піднімаються). Повільно підніміть руки вгору, рослини тягнуться до сонечка. Напружте руки, пальці. Сильно сонечко припекло, наші рослини зів'яли. Опустили голову, руки, опустіть плечі і тулуб. Опустіться на підлогу. Раптом полив дощик, ожили рослини, потягнулися до сонечка. На грядці виросли чудові овочі (діти сідають на місця).

- Які овочі виросли на городі?

- Що готують з капусти? Що готують з моркви?(вітамін А) А я приготувала вам до уроку страви з моркви та капусти.(салат з моркви, морквяний сік, квашена капуста). Люди, які вживають моркву мають гострий зір, а ми зараз зробимо зорову гімнастику.

Зорова гімнастика

7.Узагальнення та систематизація знань.

Дидактична гра «Відгадай на смак»(звірі посадили на лісовому городі овочі, але не знають як вони називаються. Тож допоможемо їм).

Подяка зайцю за гостинці (будемо чекати нових пригод та подарунків).

8.Підсумки уроку.

  • Я вам приготувала лісову галявину з морквинками.

  • Ви будете витягати морквинки і розповідати що сподобалось та запам’яталось з нашого уроку?