Всеосвіта

Головне меню порталу

Головне меню порталу

Сьогодні відбувся
Вебінар:
«
Практикум для батьків “Формування вимови звуків С, З, Ш, Ж у дошкільників у родинному колі”
»
Взяти участь Всі події
22 листопада 2021 о 15:18
1 0

Українська родина, рід.

Сьогодні наша тема "Українська родина, рід" є дуже актуальною, тому що родина це найважливіше, найсвятіше, що є чи має бути у кожного з нас! Родина - це міцність, затишок, підтримка, навчання, повага, щирість, це, врешті решт, людяність. В наш час дуже багато родин "хворіють" - не мають міцних зв'язків, не спілкуються, не підтримують один одного... Від цього руйнується не тільки РІД, а й всі людські відносини і стосунки, а від так і все суспільство, наша національність, народність, державність. Щасливі та міцні родини – запорука збереження нашого роду, розвитку гармонійного суспільства та подальшого розвитку нашої держави. Тому РОДИНА - це основна складова збереження нашого народу! І нам необхідно зробити все, щоб зберегти свої родини.


В Україні 8 липня відзначають День родини. Це свято відносно молоде, адже святкують його лише з 2012 року - але дуже важливе! Не дивлячись на всі зміни в суспільстві та культурі, родина була, є і залишається основним осередком суспільства, берегинею людських цінностей, культури та історичної спадкоємності поколінь.

Впродовж усієї історії, українська родина будувала своє життя в тісній єдності зі своїм народом. З глибини віків до нас доходять мудрість минулих епох і традиції родинного виховання, що складалися не одне століття. Любов до Батьківщини, до рідної землі, до віри пронизувала всі ділянки родинного життя. Ненав'язливе, через колискову пісню, народну думу, через дитячу молитву за Україну, а найперше з розповідями про жертовні та героїчні вчинки тих, хто боровся за нашу незалежність, входило в душу дитини і дорослого юнака почуття патріотизму, любові до рідного краю. Це об'єднувало батьків і увесь рід - на основі єдності громадських прагнень.

Якщо звернутися до історичного минулого нашого народу, можна зауважити, що ще з давніх давен батьки, дбаючи про майбутнє дітей, усвідомлювали, що передумовою успішного виховання є духовний зв’язок між поколіннями. Тому у родинному середовищі формувалися такі якості як повага до старших, милосердя, доброта. В психології української родини мав місце закон опіки, який поширювався на старших у родині, безпомічних, інвалідів, сиріт тощо. Як засвідчують історики, зокрема, будуючи Січ чи просто оселю, козаки завжди найперше споруджували шпиталь і школу. У родині культ опіки виявлявся великою повагою до старших, готовністю членів сім'ї допомагати хворим і немічним, а також один одному.

Наші предки, будучи від природи нацією осілою, переважно сільськогосподарською, високо ставили в родині чесноту працьовитості. Вони душею відчували істину в тому, що неробство породжує найгірші вади характеру людини і, що людина може бути щасливою в праці. Тому від самого малечку привчали дітей до роботи. В родині ніколи не було ситуації, коли дитина нудьгує і не знає, куди себе подіти. Фізична праця була також важливим чинником розвитку сили та збереження здоров'я дитини. Хлопчиків рано готували до оборони рідної землі: вони змалку їздили на конях, вчилися володіти зброєю. Все це давала праця, яка, таким чином, виконувала і важливу функцію охорони здоров'я. За важкою щоденною працею батькам ніколи було «спеціально» займатися вихованням, все відбувалося в процесі життя через власний приклад. А вже дитина, що вихована в здорових родинних умовах, не уявляла собі майбутнього життя поза сім'єю, формувала в собі духовну потребу в ній. Шляхом ненав’язливого практичного засвоєння таких чеснот, як любов до батьків, родинна злагода, почуття кровного зв'язку, згуртованості всіх членів родини, духовний потяг до рідного дому, до рідної культури і мови, в українській родині формували прагнення і природну потребу творити свою майбутню сім'ю за зразком тієї, з якої людина вийшла сама.

В практиці родинного життя українців втілювалася природна тенденція до багатодітності, громада і сама родина зважали на неписані закони, що стосувалися вікової зрілості та психологічного здоров'я молодих, заборони кровозмішування, їх обопільної згоди та поваги один до одного. Пройшла ще не одна сотня років, щоб мудрість української родини було підтверджено сучасними вченими на основі наукових досліджень.

Родина має величезні переваги перед усіма іншими формами соціальних груп – можливістю усіх членів бути щасливими, можливістю отримувати, давати та зберігати любов необмежено довгий час незалежно від обставин, можливістю виховати наступне покоління повноцінними та гармонійними особистостями…Створення та підтримання міцних родинних стосунків – це відповідальна справа, справжнє мистецтво та одночасно точна наука. Неоціненна історична спадщина нашого народу містить багато мудрості, якої нам сучасним людям не слід забувати. Зокрема, старі прості істини на яких тримається міцна українська родина – усі члени родини допомагають один одному, разом працюють на спільне благо та поважають одне одного.

Всі ми – український народ, який складається з родин. І як велика річка, яка набирає сили з невеликих водних джерел – так і наша країна, що міцнішає та збагачується кожною родиною. Саме тому, добробут кожної родини – це необхідна передумова процвітання нашої держави.

Пропоную прослухати гарні пісні про родину:

https://www.youtube.com/watch?v=2pdwTRi4V9k

https://www.youtube.com/watch?v=0kgn8sWfQTg

Напишіть, що для вас є родина?

Читайте також: