Опубліковано 7 березня 2023 о 08:43
4 0

Цікава математика (старший вік)

«Казкова країна математики»

Підсумкове заняття з логіко-математичного розвитку

Мета: виявити знання, уявлення, вміння, які діти отримали протягом року; закріпити вміння знаходити місце числа в рядку, лічити до 10 та в зворотному напрямку; вдосконалювати знання про геометричні фігури та форми предметів; розвивати вміння аналізувати, орієнтуватися у просторі та порівнювати предмети; розвивати логічне мислення; виховувати любов до математики.

Матеріали: карточки з цифрами; 3 будиночки з геометричних фігур; роздатковий матеріал (геометричні фігури, м’яч, зірочки та квіточки з картону).

Хід заняття

  1. Організація групи: дітлахи заходять до групової кімнати. Грає весела музика.

1.Вихователь пропонує зробити дітям фізкультхвилинку:

Нахилились уперед, нахилилися назад,

І направо, і наліво,

Щоб нічого не боліло.

Один, два, три, чотири – набираємося сили,

Нахилились, повернись,

І до друга посміхнись.

Руки вгору піднесіть.

Пальці швидко полічіть:

Ліворуч -5, праворуч -5

Скільки разом ? Як сказати?

Руки вгору піднесіть

І почнемо всі лічить.

Скільки пальців на руці

Хором скажемо усі!

Вихователь: - Добре діти! Молодці! Всі сіли!

2.Дидактична гра: «Знайди, хто сидить поряд!»

Мета: діти називають, хто сидить близько, а хто далеко (називаючи ім’я товариша).

  1. Знайомство з новим матеріалом і закріплення вивченого:

Вихователь: - Дітки, давайте з вами закриємо очі і помандруємо в казкове королівство Математики.

Діти закривають очі, грає казкова мелодія.

Вихователь: - Відкрийте свої оченята ! Куди це ми з вами потрапили ? І що це за будиночки? Дітки, будемо знайомитись?

Відповіді дітей.

1.Вихователь: - Зупинка перша! Тут ми і розпочнемо нашу подорож!

( з будиночка з’являються цифри і просять у дітей допомоги, знайти правильне місце в числовому ряду).

Дидактична гра: «Знайди місце».

Діти виконують завдання, а потім рахують до 10 і в зворотному напрямку.

Вихователь: - Молодці! З першим завданням ви впорались! Тож продовжуємо нашу непередбачувану подорож!!!

2. Дидактична гра : «Знайди сусідів» (гра на спритність і на увагу)

Вихователь дітям називає цифру, а діти називають його сусідів.

Приклад: …4…, …7…, …9…

3.Вихователь: - Наступна гра вже вас чекає! Не баріться, приготуйтесь! Почали!

Дидактична гра: «Скажи навпаки» ( гра з м’ячем)

Вихователь кидає м’яч дитині і називає математичне поняття, а маля повинно сказати навпаки:

Широкий – вузький

Високий – низький

Далеко – близько

Вперед – назад

Зверху - внизу

4.Вихователь: - Ось і друга вже зупинка! Так, давайте відгадаємо! Хто ж в будиночку живе? (будиночки з геометричних фігур) Ну, що відгадали?

Діти: - Геометричні фігури!

Вихователь: - Так тримати! Молодці! Та такі ж ці геометричні фігури веселі і галасливі, хочуть з вами погратися. Ви згодні?

Діти: - Так ми залюбки!

Дидактична гра: «Геометричне намисто»

Гра на увагу – діти складають в заданому порядку кожну геометричну фігуру окремо.

Фізкультхвилинка для очей:

Наші геометричні фігури люблять в ігри дуже грати. Так давайте ми з вами будемо оченятами їх шукати.

Подивились всі наліво –

Там сховався хто – квадрат!

На чотирьох кутах, як солдат! ( діти крокують)

Вправо всі ми подивились –

Впізнали? Так – це круг сховався! (діти навколо себе обертаються)

Хто це там вверху сидить

Всім відома ця фігура – це овал! (діти стрибають до фігури руки підіймають)

А тепер всі вниз поглянемо

І знайдемо ще фігуру –

Так, ви всі впізнали – це трикутник! (діти присідають)

Дуже добре! Всіх впізнали! (оплески)

І почали працювати!

Вихователь: - Нарешті ми дійшли до третьої зупинки і останньої. Так, і в цьому будиночку нас чекає наступна гра. Тут живуть різні задачки, не можуть вони заспокоїтися, хочуть поспати, але доки ми їх не розгадаємо - спокою їм не буде. Нумо, діти, веселіше, пограємо!

Діти: - Так!

Дидактична гра: «Задачі на логіку»

1. Вихователь читає задачки:

Чотири гусят та два каченяти,

Плавають в озері.

А ну порахуй!

Скільки плаває в озері малят?

2.Індики в черевиках

П’ятеро індиків -

Бігло в черевиках.

Скільки черевиків -

У п’ятьох індиків?

Діти: - Шість!

Вихователь: - Вірно! Молодці!

Дидактична гра: «Вірю – не вірю»

Вихователь говорить фразу, а діти повинні визначити це правда, чи вигадка:

«Всі люди сплять»,

«Влітку ми ходимо в шубах»,

«Кавуни ростуть на деревах»,

«Жодна людина не може жити без води»,

«Кораблі плавають по суші».

Вихователь: - Вже нам час повертатись додому! Всі ми стомились! Давайте скажемо нашим друзям: «До побачення! До зустрічі! ( дітлахи прощаються).

ІІІ. Підсумок заняття, оцінювання.

Вихователь: - І знову ми в дитячому садочку! Вам сподобалась подорож? Кого ми зустріли? Якою вона була? Що ви запам’ятали? Що було не зрозумілого?

Відповіді дітей.

Вихователь: - Ви сьогодні добре попрацювали! Але я хочу, щоб кожен з вас сам оцінив свою роботу. Хто добре попрацював підніміть квіточки, а хто менше – зірочки.

Діти оцінюють свою роботу.

Читайте також: