Опубліковано 7 березня 2023 о 09:12
3 0

Подорож космічними просторами

Конспект інтегрованого заняття

Старша група

«Подорож космічними просторами»

Програмовий зміст: сформувати першочергові знання про Сонячну систему і що в неї входить; систематизувати знання про будову Сонячної системи; узагальнити знання дітей про Космос, підвести до поняття Космосу, як простору, що існує за межами планети Земля; розвивати мислення, уяву, мовлення; збагачувати словник назвами космічних тіл та об’єктів, що видніються на темному небосхилі, вчити передавати свої враження від споглядань Сонця, Місяця, зірок, планет у розповідях. Навчатися дивуватися, захоплюватися враженнями від зоряного неба, Сонця, Місяця, планет сонячної системи. Виховувати бажання пізнавати світ, інтерес до занять; виховання людяності, співчуття, готовність допомогти та підтримати іншого.

Матеріали: мультимедійна дошка, ілюстрації планет, Сонця, зірок, ракети; глобус, телескоп; карта зоряного неба; аудіозапис космічної мелодії; дид.гра «Знайди тінь», рухлива гра «Хто швидше?», космічні шоломи, кульки.

Хід заняття

Вихователь: Я вітаю вас малята і ви привітайтеся з гостями.

З’являється сумний «Космік»

Вихователь: Добрий день! А хто ви? І звідки ви взялися?

Космік: Я Космік, і мені дуже прикро , що я вам завадив, але мені потрібна ваша допомога.

Вихователь: так звичайно, а що сталося і що ми повинні робити, ми обов’язково допоможемо, так дітки. Наші дітлахи дорослі, спритні і відважні, а головне багато чого знають. Ми готові.

Космік: Я не знаю куди потрапив із далекого Космосу, та дуже хочу повернутися додому, там мене чекає родина.

Вихователь: Діти скажіть куди потрапив Космік?

Діти: На планету Земля.

Вихователь: так наша планета називається Земля, але є й інші планети у Сонячній системі(Со нячна систе ма — планетна система, що включає в себе центральну зорюСонце, і всі природні космічні об'єкти (планети, астероїди, комети, потоки сонячного вітру тощо).

Діти розповідають вірш:

Це наша домівка планета Земля

Ти гарна і зблизька, красива здаля

Дивуються інші планети всі щиро:

«Яка ж ти, сестричко, блакитна, красива»

Вихователь звертає увагу на предмети , які знаходяться у кімнаті глобус і телескоп.

Запитання та відповіді дітей.

Дид.гра: «Дай відповідь»

Глобус – це зменшений макет нашої планети Земля.

Вихователь: Що означають кольори на глобусі (жовтий, синій, зелений)

Відповіді дітей.

Вихователь: Зверніть вагу на цей предмет (телескоп), що це?

Відповіді дітей.

Телескоп – це прилад, призначений для спостереження за віддаленими об’єктами у Космосі.

Вихователь: Перед тим , як відправитися в Космос я повинна перевірити ваші знання.

Вихователь: так звичайно, а хто може літати в Космос?

Відповіді дітей: Космонавти.

Вихователь: А якими якостями має володіти космонавт?

Діти: Мужній , сміливий, швидкий, спритний, розумний…

А на чому ми можемо потрапити у Космос , що нам потрібно?

Відповіді дітей: ракета, зореліт.

Який необхідний одяг космонавту?

Відповіді дітей.

Вихователь: Чи варто брати з собою іграшки та улюблені речі?

Діти: ні

Вихователь: Молодці! Так і зараз ми швиденько зробимо вправи, перед відльотом! Космік, давай разом з нами!

Руханка: Рано вранці я проснуся

На зарядку підіймуся,

Присідаю і скакаю,

Стати хочу космонавтом.

А щоб стати космонавтом,

Потрібно спортом усім займатись .

Дихальна гімнастика.

Дид. гра «Склади ракету»

Вихователь: Так вірно. Ну, що збираємося в путь.

Рухлива гра: «Хто перший ?» Звучить швидка космічна музика і діти збираються в дорогу (одягають шлеми від скафандрів) та знаходять свої місця.

В - ль: Тож, діти, будьте сміливими та відважними, допомагайте долати труднощі один одному і Космік обов’язково повернеться додому.

Вихователь: Так усі на своїх місцях! Вирушаймо в путь, Космік займи також своє місце. Подорож починається.

Старт 9 8 7 6 5 4 3 2 1 Полетіли

Звучіть космічна музика

На мультимедійному екрані з’являються зображення планет:

Дид.гра «Назви планету»

1 МЕРКУРІЙ - сама швидка планета в Сонячній системі.

2. ВЕНЕРА – це сама гаряча планета.

3. ЗЕМЛЯ – планета на якій ми живемо.

4. МАРС – це червона планета.

5. ЮПІТЕР – найбільша планета в Сонячній системі.

6. САТУРН – планета у якої є кільця.

7. УРАН – дуже холодна планета.

8. НЕПТУН – темно-синя планета, на якій завжди дмуть вітри.

Вихователь: Тепер ви знаєте все про планети. Крім планет, що можна ще побачити?

Відповіді дітей: Комети та зірки, астероїди. Так, зараз перевірю як ви розрізняєте предмети і які ви уважні.

Дид гра: «Вгадай чия тінь»

Мета: вчити візуально аналізувати силуети; закріпити знання про Космос; розвиток логічного мислення, зорового сприйняття, уваги та пам’яті.

Космік звертає увагу, що він вже повернувся.

Космік : Нарешті я вдома! дякую, діти, за те що не побоялися вирушити у таку подорож, адже тільки сміливий і спритний може її подолати. Я дома , як же дома добре і затишно. Діточки, вам також потрібно повертатися додому, на вас чекають рідні. А на згадку про мене і таку захоплюючу подорож, дарую вам чарівні кульки, вони допоможуть повернутися додому.

Вихователь: А ми і не помітили. Прощавай, Космік, хай тобі щастить!

Космік: Прощавайте!

Вихователь: На цьому наша міжпланетна подорож закінчується! Діти швидше вдягайте скафандри, сідайте на місця ! Ми повертаємося додому.

Звучить тихенько музика.

Вихователь: Мої космонавтики, чи сподобалася вам подорож? Так, я бачу, по вашим щасливим очам, що так. Давайте пригадаємо, кого ми сьогодні зустріли і Що сталося з цим гостем. Тримайте міцніше свої кульки, вони вам допоможуть. Де ми побували?

Діти: У космосі?

Вихователь: А що ми бачили?

Діти: Планети, Сонце, зірки.

Вихователь: А що нам стало у такі пригоді?

Діти: Телескоп, ракета, скафандр.

Дид.гра: «Розклади планети по порядку»

Вихователь: А тим часом наш зореліт прибув на планету Земля, нарешті ми вдома. Наш політ завершено. Дякую усім!

Діти прощаються з гостями.

Планований результат з боку дітей:

- Підвищений рівень мотивації до занять, компетентності дітей з теми «Космос»;

- сформовані поняття і уявлення про планетах, зірках, космічних апаратах тощо;

- сформований інтерес до нового, невідомого в навколишньому світі;

- вміння запропонувати свій власний задум і втілити його в малюнку, аплікації, тощо;

- вміння самостійно діяти в різних видах діяльності;

- оволодіння засобами спілкування та способами взаємодії з дорослими і однолітками.

Конспект інтегрованого заняття

Старша група

«Подорож космічними просторами»

Програмовий зміст: сформувати першочергові знання про Сонячну систему і що в неї входить; систематизувати знання про будову Сонячної системи; узагальнити знання дітей про Космос, підвести до поняття Космосу, як простору, що існує за межами планети Земля; розвивати мислення, уяву, мовлення; збагачувати словник назвами космічних тіл та об’єктів, що видніються на темному небосхилі, вчити передавати свої враження від споглядань Сонця, Місяця, зірок, планет у розповідях. Навчатися дивуватися, захоплюватися враженнями від зоряного неба, Сонця, Місяця, планет сонячної системи. Виховувати бажання пізнавати світ, інтерес до занять; виховання людяності, співчуття, готовність допомогти та підтримати іншого.

Матеріали: мультимедійна дошка, ілюстрації планет, Сонця, зірок, ракети; глобус, телескоп; карта зоряного неба; аудіозапис космічної мелодії; дид.гра «Знайди тінь», рухлива гра «Хто швидше?», космічні шоломи, кульки.

Хід заняття

Вихователь: Я вітаю вас малята і ви привітайтеся з гостями.

З’являється сумний «Космік»

Вихователь: Добрий день! А хто ви? І звідки ви взялися?

Космік: Я Космік, і мені дуже прикро , що я вам завадив, але мені потрібна ваша допомога.

Вихователь: так звичайно, а що сталося і що ми повинні робити, ми обов’язково допоможемо, так дітки. Наші дітлахи дорослі, спритні і відважні, а головне багато чого знають. Ми готові.

Космік: Я не знаю куди потрапив із далекого Космосу, та дуже хочу повернутися додому, там мене чекає родина.

Вихователь: Діти скажіть куди потрапив Космік?

Діти: На планету Земля.

Вихователь: так наша планета називається Земля, але є й інші планети у Сонячній системі(Со нячна систе ма — планетна система, що включає в себе центральну зорюСонце, і всі природні космічні об'єкти (планети, астероїди, комети, потоки сонячного вітру тощо).

Діти розповідають вірш:

Це наша домівка планета Земля

Ти гарна і зблизька, красива здаля

Дивуються інші планети всі щиро:

«Яка ж ти, сестричко, блакитна, красива»

Вихователь звертає увагу на предмети , які знаходяться у кімнаті глобус і телескоп.

Запитання та відповіді дітей.

Дид.гра: «Дай відповідь»

Глобус – це зменшений макет нашої планети Земля.

Вихователь: Що означають кольори на глобусі (жовтий, синій, зелений)

Відповіді дітей.

Вихователь: Зверніть вагу на цей предмет (телескоп), що це?

Відповіді дітей.

Телескоп – це прилад, призначений для спостереження за віддаленими об’єктами у Космосі.

Вихователь: Перед тим , як відправитися в Космос я повинна перевірити ваші знання.

Вихователь: так звичайно, а хто може літати в Космос?

Відповіді дітей: Космонавти.

Вихователь: А якими якостями має володіти космонавт?

Діти: Мужній , сміливий, швидкий, спритний, розумний…

А на чому ми можемо потрапити у Космос , що нам потрібно?

Відповіді дітей: ракета, зореліт.

Який необхідний одяг космонавту?

Відповіді дітей.

Вихователь: Чи варто брати з собою іграшки та улюблені речі?

Діти: ні

Вихователь: Молодці! Так і зараз ми швиденько зробимо вправи, перед відльотом! Космік, давай разом з нами!

Руханка: Рано вранці я проснуся

На зарядку підіймуся,

Присідаю і скакаю,

Стати хочу космонавтом.

А щоб стати космонавтом,

Потрібно спортом усім займатись .

Дихальна гімнастика.

Дид. гра «Склади ракету»

Вихователь: Так вірно. Ну, що збираємося в путь.

Рухлива гра: «Хто перший ?» Звучить швидка космічна музика і діти збираються в дорогу (одягають шлеми від скафандрів) та знаходять свої місця.

В - ль: Тож, діти, будьте сміливими та відважними, допомагайте долати труднощі один одному і Космік обов’язково повернеться додому.

Вихователь: Так усі на своїх місцях! Вирушаймо в путь, Космік займи також своє місце. Подорож починається.

Старт 9 8 7 6 5 4 3 2 1 Полетіли

Звучіть космічна музика

На мультимедійному екрані з’являються зображення планет:

Дид.гра «Назви планету»

1 МЕРКУРІЙ - сама швидка планета в Сонячній системі.

2. ВЕНЕРА – це сама гаряча планета.

3. ЗЕМЛЯ – планета на якій ми живемо.

4. МАРС – це червона планета.

5. ЮПІТЕР – найбільша планета в Сонячній системі.

6. САТУРН – планета у якої є кільця.

7. УРАН – дуже холодна планета.

8. НЕПТУН – темно-синя планета, на якій завжди дмуть вітри.

Вихователь: Тепер ви знаєте все про планети. Крім планет, що можна ще побачити?

Відповіді дітей: Комети та зірки, астероїди. Так, зараз перевірю як ви розрізняєте предмети і які ви уважні.

Дид гра: «Вгадай чия тінь»

Мета: вчити візуально аналізувати силуети; закріпити знання про Космос; розвиток логічного мислення, зорового сприйняття, уваги та пам’яті.

Космік звертає увагу, що він вже повернувся.

Космік : Нарешті я вдома! дякую, діти, за те що не побоялися вирушити у таку подорож, адже тільки сміливий і спритний може її подолати. Я дома , як же дома добре і затишно. Діточки, вам також потрібно повертатися додому, на вас чекають рідні. А на згадку про мене і таку захоплюючу подорож, дарую вам чарівні кульки, вони допоможуть повернутися додому.

Вихователь: А ми і не помітили. Прощавай, Космік, хай тобі щастить!

Космік: Прощавайте!

Вихователь: На цьому наша міжпланетна подорож закінчується! Діти швидше вдягайте скафандри, сідайте на місця ! Ми повертаємося додому.

Звучить тихенько музика.

Вихователь: Мої космонавтики, чи сподобалася вам подорож? Так, я бачу, по вашим щасливим очам, що так. Давайте пригадаємо, кого ми сьогодні зустріли і Що сталося з цим гостем. Тримайте міцніше свої кульки, вони вам допоможуть. Де ми побували?

Діти: У космосі?

Вихователь: А що ми бачили?

Діти: Планети, Сонце, зірки.

Вихователь: А що нам стало у такі пригоді?

Діти: Телескоп, ракета, скафандр.

Дид.гра: «Розклади планети по порядку»

Вихователь: А тим часом наш зореліт прибув на планету Земля, нарешті ми вдома. Наш політ завершено. Дякую усім!

Діти прощаються з гостями.

Планований результат з боку дітей:

- Підвищений рівень мотивації до занять, компетентності дітей з теми «Космос»;

- сформовані поняття і уявлення про планетах, зірках, космічних апаратах тощо;

- сформований інтерес до нового, невідомого в навколишньому світі;

- вміння запропонувати свій власний задум і втілити його в малюнку, аплікації, тощо;

- вміння самостійно діяти в різних видах діяльності;

- оволодіння засобами спілкування та способами взаємодії з дорослими і однолітками.