Опубліковано 1 квітня 2020 о 16:17
1 0

Трикутник

Мета: вчити дітей порівнювати різні за величиною й кольором трикутники; обстежувати їхню форму; учити визначати певні особливості трикутника, закріпити знання про незалежність форми від розміру й кольору предмета.

Матеріал: демонстраційні та роздавальні геометричні фігури: круг, квадрат, трикутник. Для дистанційного навчання використовуємо відео урок "Учимо трикутник. розвивальний мультик про геометричні фігури для дітей. Телебом" та закріпляємо за допомогою тесту

ХіД ЗАНЯТТЯ

Вихователь: демонструє дітям геометричні фігури: круг та квадрат.

-Як називаються ці геометричні фігури?

- Чим відрізняється круг від квадрата?

- На що схожий круг? -

На що схожий квадрат?

- Що є у квадрата?

Вихователь: Знайомить дітей з новою геометричною фігурою - трикутником.

Biн не круг i не квадрат, I не прямокутник.

Має тільки три кути, Звуть його трикутник.

Вихователь показує дітям кути, сторони трикутника та пропонує обстежити його

. — Як називається ця геометрична фігура?

— Що має трикутник?

— Скільки кутів?

— Скільки стopiн у трикутника?

Дидактична вправа «Покажи фігуру, яку я назву».

Вихователь пропонує дітям показати ту геометричну фігуру, яку вона назве.

Фізкультхвилинка

На яблуневій скаче гілці (підстрибуємо почергово на правій і лівій нозі)

веселий круглий горобець. (руками показуємо форму дзьоба)

На круглій мамі сковорідці (руками зображаємо коло)

кругленький смажить там млинець. (імітуємо підкидання млинця на сковорідці)

В трикутній шапці у двір піду я, (складаємо долоньки над головою у формі трикутника)

побігаю там залюбки (рухаємося на місці)

і у повітрі намалюю трикутник, друзі, ось такий. (пальчиком «малюємо» у повітрі трикутник)

Та час біжить, темніє небо, (підіймаємо погляд догори)

пора у ліжко вже мені.(швидко рухаємося на місці)

Чотирикутна ковдра тепла (руками «малюємо» в повітрі чотирикутник)

приємно гріє уві сні. (присідаємо, заплющуємо очі).

Закріплюваємо отримані знання за допомогою Мультфільму та Тест