Опубліковано 4 травня 2020 о 15:55
1 0

« Транспорт ми знаємо, правила вивчаємо»

Інтегроване заняття ІІ - молодшої групи

Мета : Закріплювати уявлення дітей про транспорт, вмінню опису (загадки) впізнавати предмети;вчити правила дорожнього руху; розвивати кмітливість, швидкість мислення і мовленнєву активність.
Матеріал: загадки та тематичні картки; поробка з пластикових матеріалів,мультфільм.

Хід заняття:

Вихователь:

Доброго ранку, небо блакитне! (З’єднують великі пальчики.)
Доброго ранку, сонце привітне! (З’єднують вказівні пальчики.)
Доброго ранку в небі пташки! (З’єднують середні пальчики.)
Доброго ранку, зелені дубки! (З’єднують безіменні пальчики.)
Доброго ранку, люди привітні! (З’єднують мізинчики.)
Я вам бажаю, щоб усмішки розцвітали! (Посміхаються одне одному.)

Вихователь: - діти, зараз я загадаю вам загадки за допомогою яких ви сами визначити тему нашого заняття, готові? Будинок - чудовий бігунок
На своїй вісімці ніг.
Бігає аллейкой
По сталевим двом змейкам. (Трамвай)
Що за диво світлий дім?
Пасажирів багато в ньому.
Носить взуття з гуми
І харчується бензином. (Автобус)

Що таке - відгадай:
Ні автобуса, ні трамвай.
Не потребує бензині,
Хоча колеса на гумі. (Тролейбус)
Їх видно всюди, їх видно з вікон,
По вулиці рухаються швидким потоком.
Вони перевозять різні вантажі -
Цегла і залізо, зерно і кавуни. (Вантажівки)

Цей кінь не їсть вівса,
Замість ніг - два колеса.
Сядь верхи і мчись на нім!
Тільки краще права кермом! (Велосипед)

До нас у двір забрався «кріт»,
Риє землю біля воріт.
Сотні рук він замінює,
Без лопати він копає. (Екскаватор)

Ось праска так праска!
Ах, який величезний!
Він пройшов - дорога раптом
Стала гладкою, рівною! (Каток)

Полотно, а не доріжка,
Кінь не кінь - сороконіжка.
По тій доріжці повзе,
Весь обоз один щастить. (Поїзд)

Вівсом не годують,
Батогом не женуть,
А як оре -
П'ять плугів тягне. (Трактор)
Щоб він тебе повіз,
Не попросить він овес.
Нагодуй його бензином,
На копита дай гуму.
І тоді, піднявши пил,
Побіжить… (автомобіль).
Вихователь: Молодці, всі мої загадки відгадали, а зараз кажіть мені одним словом про що тема нашої зустрічі сьогодні? Вірно, ТРАНСПОРТ Вихователь: Скільки на вулицях машин! І з кожним роком їх стає все більше. Мчать по дорогах важкі Семитомні самоскиди, автобуси, летять легкові автомобілі. Для того, щоб на дорогах було безпечно, всі автомобілі, автобуси підкоряються строгим законам дорожнього руху.

Знати та виконувати правила поведінки на вулиці повинні й все

Пішоходи: дорослі та діти. Йдуть люди на роботу, в магазин, діти поспішають до дитячого садка.

Правило № 1. Переходити вулицю можна тільки по пішохідних переходах. Вони позначаються спеціальним знаком "Пішохідний перехід".
Правило № 2. Якщо немає підземного переходу, ти повинен користуватися переходом зі світлофором.

Правило № 3. Не можна переходити вулицю на червоне світло, навіть якщо немає машин.
Правило № 4. Переходячи вулицю, завжди треба дивитися: спочатку - наліво, а дійшовши до середини дороги - праворуч.
Правило № 5. Найбезпечніше переходити вулицю з групою пішоходів.
Правило № 6. Ні в якому разі не можна вибігати на дорогу (навіть якщо ти дуже поспішаєш). Перед дорогою треба зупинитися.
Правило № 7. Не можна грати на проїжджій частині дороги і на тротуарі.
Правило № 8. Автобуси, тролейбуси і трамваї небезпечно обходити як спереду, так і ззаду. Треба дійти до найближчого пішохідного переходу і по ньому перейти вулицю.
Правило № 9. Поза населених пунктів дітям дозволяється йти тільки з дорослими по краю дороги (по узбіччю) назустріч машинам.
Нам допомагає переходити дорогу наш друг-світлофор.

Червоний! Жовтий! Зелений!

Червоний світло сигнал небезпеки.

Стій! Зупинись! - каже пішоходу червоний сигнал світлофора.

Потім у світлофорі з'являється жовте світло.

Він каже «Увага! Приготуйтеся! Зараз можна переходити! ».

Зелений сигнал світлофора каже: «Шлях вільний! Ідіть! »
Молоці, ви дуже уважно все слухали, а зараз ми з вами зробимо помічника дорожнього руху світлофор та закріпимо знання за допомогою Мультфільму