Інтегроване заняття ІІ- молодшої групи
Мета : формувати у дітей уявлення про сім’ю, рід, родовід ; вчити дітей слухати та розуміти текст ; відповідати на питання ; розвивати зв’язне мовлення, образне мислення ; емоційне сприйняття ; сприяти гармонійному вихованню дошкільнят у сім’ї на основі дотримання родинно – національних традицій ;патріотичне виховання.
Матеріали : дерев'яна форма квітки, сімейні фото, лялька з колискою, тексти художніх творів В. О. Сухомлинського, фарби, пензлик.
Хід заняття:
Я люблю свою родину
І привітну, і гостинну.
«Доброго ранку!» - говорю вам я,
Зичу здоров'я й добра!
Вихователь : Доброго дня усім ! Сьогодні ми подорожуємо до казки «Чарівної родини квітки».
Але, мушу сказати, що квітка ця ще не розцвіла, але коли ми про щось добре та чарівне дізнаємось за допомогою оповідання В.О.Сухомлинського, тоді тепле привітне сонечко пригріє на цю квітку і вона нам подарує свою посмішку.
Щоб квітка наша ожила,
І діткам усміхнулась
Пелюсточки їй подаруємо
І далі в казку помандруємо
(діти сідають на стільчики)
Бесіда про Батьківщину та сім’ю :
Вихователь : - Діти, ми з вами живемо дуже гарній країні, ми вже багаторазова спілкувались та обговорювали наші українські традиції, свята, природу, але не можна забувати, що любов до Батьківщини починається саме з любові, поваги до своєї родини, кожен з вас живе в сім’ї, має самих близьких, рідних людей : маму, тата, дідуся, бабусю, братиків, сестричок. Вони піклуються про вас, виховують, люблять.
1.Люблю тата, маму,
Люблю всю родину
Люблю щиро нашу,
Рідну Україну.
2.Є у мами доня
Гарна, білолиця,
Є у мами доня
Даша – помічниця
Устає раненько,
Підмете чистенько
Та ще й мамі скаже :
- Відпочиньте, ненько !
3.Хай живе наш рідний дім
Тепло й радісно у нім
Тут і тато, тут і ненька
І бабусенька рідненька,
І веселий наш дідусь
Крутить пишний, сивий вус.
Вихователь : - Скажіть будь – ласка, хто найстарший у сім’ї ?
- Хто має братиків чи сестричок ?
- Як старші про вас піклуються?
Пальчикова гімнастика "Моя сім'я" або Відео
Мета: розвивати увагу, пам’ять, дрібну моторику.
Мама, тато, дід, бабуся —
Всіх назву, не помилюся.
Старший братик і сестричко
В нас сімейка невеличка
Не спиняйте, бо зіб’юся
Мама, тато, дід, бабуся
Старший брат, сестра і я —
Отака моя сім’я.
Спів колискової дітьми
Вихователь : - А як піклуєтеся ви про молодших братиків чи сестричок ?
- Зараз заспіваємо колискову лялі й покажемо як уміємо турбуватись про менших братиків та сестричок.
Знайомство з оповіданням В.О.Сухомлинського «Народився братик»
В Оленчиної матусі народився хлопчик. Радіє Оленка : тепер у мене є братик. Прокинулась вночі Оленка, бачить – схилилась мама над колискою та й співає колискові.
Заворушилась заздрість в Оленчиній душі. Тепер, думає,мама вже не любитиме мене так, як раніше. Бо треба ж і Петрика любити.
- Мамо, — каже Оленка вранці, — ой, як люблю я Вас…
- А чого ти мені це говориш ?- непокоїться мати
— Бо хочу, щоб Ви мене любили не менше, ніж Петрика …
Мама полегшено зітхнула й каже :
- Піди, Оленко, Сонця запитай, як воно ділить своє тепло між людьми?
Вийшла Оленка та й питає.
А Сонце каже:
- Для кожної людини – все моє тепло. Від першої до останньої іскринки.
Вихователь :
- Вам сподобалось оповідання ?
- Кого ти любиш ?
- Кого більше любить твоя мама : тебе чи братика?
- Чому ?
- Чому любов порівнюється з сонячним теплом ?
Дидактична вправа: «Скажи ласкаво»
Мета: вчити дітей утворювати пестливі слова, розвивати мовлення.
Хід гри: мама -…(матуся, матусенька, ненька, матінка)
тато -…( татусь, татусик, татко, таточко);
дід -…(дідусь, дідуся, дідусенько);
бабуся -…(бабусечка, бабусенька);
Сестра -…(сестричка, сестронька);
Подарунок «Чарівній квітці»
Вихователь : - Діти любов один до одного, до рідних, як сонячне тепло, обіймає всю землю. Сонечко нам посміхається і говорить, що настав час починати розфарбовувати нашу «Чарівну родину квітку»
(Діти за допомогою вихователя розфарбовують та прикрашають квітку після підсихання вихователь закріплює фото родини)
Вихователь : - Дивіться, вона нам посміхається, і бажає жити у своїх сім’ях дружно і купатися в любові, мов у сонячних промінцях.
Підсумок
Вихователь: - Вам сподобалась наша подорож до «Чарівної родинної квітки?»
Погляньте, діти, на цей портрет.
Назвіть, хто на ньому зображений?
- В.О. Сухомлинський, людина, яка дуже любила дітей.
Знайомлячись з його казками та оповіданнями, ми й далі з вами будемо мандрувати стежками людяності та любові.
