Необхідні матеріали: аркуші А4, олівці.
Інструкція:
1. Закрийте очі, послухайте своє дихання. Уявіть себе у вигляді рослини.
2. Намалюйте цю рослину.
3. Розгляньте свою рослину. Розкажіть:
- що це за рослина?
- жива вона чи не жива?
- де росте / де знаходиться?
- хто її посадив або вона сама виросла?
- за нею доглядає хтось?
Рослина - це те, якою відчуває себе людина. У дорослих клієнтів це швидше за все буде відображення дитячо-батьківських відносин, що він відчував у дитинстві і як це відбивається в сьогоденні.
Уже за малюнком і розповідями дитини ми можемо зробити якісь висновки. З дорослими ми аналізуємо разом, робимо петлю в реальність:
- чому саме цю рослину ви намалювали?
- якщо рослина виросла сама, що ви з цього приводу відчуваєте? Як хотілося б?
- що ви відчуваєте по відношенню до цієї рослини?
та інші питання в залежності від відповідей клієнта.
4. Далі від діагностичної частини ми можемо перейти до терапевтичної.
- Чи хочеться щось домалювати, змінити або взагалі перемалювати?
- Як тепер змінилася ця рослина? Як їй зараз, що вона відчуває?
Це універсальна техніка для дорослих і для дітей. Вона дає дуже багато інформації для діагностики та можливість потужної трансформації.
