Мета: формувати поняття дітей про планету Земля; розширити уявлення дітей про Сонце, його значення, розкрити поняття «Космос» та сонячна система, ознайомити з планетами Сонячної системи та характерними особливостями планет, вміння їх розрізняти на площинних зображеннях. Розвивати вміння захоплюватись загадковістю і таємничістю природи Космосу; розвивати усвідомленість єдності Землі та Космосу. Виховувати інтерес до космічного простору, здатність бачити красу зоряного неба, естетичний смак, сприяти формуванню базових якостей: наполегливість, самостійність, креативність, збагатити словник дітей словами — назвами Космічного простору.
Матеріал: Глобус, зображення сонячної системи, розмальовка, ліпака, мультфільм, тест.
Хід заняття
Сьогодні ми з вами вирушимо в незвичайну подорож.
- Космос зберігає багато таємниць і загадок. А щоб він ними поділився, пропоную промовити космічне привітання :
КОСМІЧНЕ ПРИВІТАННЯ
Раз, два, три, чотири, п'ять
Почнемо космос вивчать.
В небі сонце і планети,
Ясні зорі й комети.
Ми вітання всім шлемо
– Дружно в космос летимо !
- Діти, сьогодні ми продовжуємо подорожувати у космосі та дізнаємось, що таке космос, розширимо уявлення про планету Земля, про Сонце, чи є в нього космічна родина і хто є її членами, яке значення Сонця, а також будемо розмальовувати за допомогою ліпаки сонячну систему.
- Малята, готові до праці? (Вихователь показує глобус та проводить з дітьми бесіду)

- Що це? - Що таке глобус? (Об’ємна карта нашої планети)
- Як називається наша планета?
- Як називають людей, які живуть на ній? (Земляни)
- Які кольори є на глобусі та про що вони розповідають? (Блакитний — колір водних просторів, жовтий – колір пустель, зелений – ліси, рівнини, долини, різні відтінки коричневого – це гори різної висоти)
Ой, як це чудово, діти, що всім нам знайшовся притулок у світі. В безмежному Космосі добре помітна Домівка людини – Земля наша рідна
. - А що таке космос? (Відповіді дітей)
- Так, це простір, що з усіх боків огортає нашу планету. Він безкінечний, вічний, немає ні початку, ні кінця, його неможливо ні обійти, не об’їхати. Там суцільний морок, де дуже холодно і темно, там немає повітря. Космос ще можна назвати зоряною країною, Всесвітом. Та є серед них одна зірка, яка знаходиться найближче до Землі – це…? (відповіді дітей)
Загадка
Що у світі найсвітліше, наймиліше, найтепліше. В небі вдень воно гуляє, ніч приходить – спати лягає? (Сонце)

Запитання до дітей: - Чому ви вважаєте, що це сонце?
- Що таке Сонце: зірка, планета чи метеорит? (Зірка)
- А що сталось, як би зникло сонце? (Сонце дає світло і тепло рослинам, тваринам і людям; без Сонця неможливо життя на Землі). Робота з картками «Кому потрібне Сонце?»: заштрихувати кружечки біля тих предметів кому воно потрібне.

Вихователь: а ще, навколо Сонця обертається наша планета.
- Чи стоїть Сонце на одному місці протягом дня?
- Яким ви бачите Сонечко? (Відповіді дітей)
Вихователь: Сонце – це велика зірка, розпечена куля жовтого кольору, набагато більша від Землі; на її поверхні навіть камінь розплавиться і перетвориться на пару.
Вихователь: Діти, пограймо в гру «Добре — погано».
(Добре – тепло, світло, життя, здоров’я, радісний настрій, розтоплює сніг, висушує калюжі… Погано – надмірна спека знищує рослини , завдає шкоди здоров’ю людей, пересушує річище річок, озера…)
Д/ гра "Сонячна система"
Діти викладають з маленьких картинок лінію за вказівкою педагога (Зоряний шлях) Всі ці планети – це велика космічна родина, для яких Сонечко є мамою, вони — його діти, які обертаються навколо нього. Сонце разом з планетами називають Сонячною системою. Кожна планета має свою доріжку, по якій вона рухається навколо Сонця. Ця доріжка називається орбітою.

Вихователь: Молоці, а зараз за допомою ліпаки зробимо особисту сонячну систему

Вихователь: Яки гарни роботи ви зробили!! А зараз час поширити наші знання за допомогою Мультфільма та закріпити Тест