Сьогодні о 18:00
Вебінар:
«
Інтеграція знань, практики та інноваційних технологій у професійному розвитку педагогів закладів освіти
»
Взяти участь Всі події
Опубліковано 19 травня 2020 о 12:52
0 0

"СОКОВИТЕ ЯБЛУЧКО"


Інтегроване заняття з використанням здоров'язбережувальних технологій, ознайомленні з соціумом, розвитку мовлення, конструювання

Мета: Підтримувати здоров’я дітей з використанням льодотерапії, су-джок терапії, вітамінотерапії, офтальмотренажу; розширити знання про яблуко, процес виготовлення соку з яблука; вправляти в умінні створювати модель з цеглинок LEGO за зразком вихователя; формувати вміння відповідати на запитання дорослого, збагачувати активний словник прикметниками, ввести нові слова: вітамінний, свіжовижатий, вправляти в доборі прикметників до іменників; розвивати пізнавальну активність, дрібну моторику. Виховувати цінне ставлення до свого здоров’я, бажання загартовуватись.

Матеріали: коробка, мішечок з великим яблуком, маленькі яблука на кожну дитину, блендер, графин з яблучним соком, зразок моделі, LEGO цеглинки 2×4 червоного, жовтого, зеленого кольору, 2×2 чорного кольору, презентація ІКТ, таця з замороженими яблуками, лялька Дора.

Хід заняття:

Коло привітань

Встаньте, дітки, всі рівненько,

Посміхніться всі гарненько.

Посміхніться всі до мене,

Посміхніться всім гостям,

Привітайтесь: Добрий день!

Хай гарно розпочнеться новий день.

(Вихователь запрошує дітей на килимок, де знаходиться посередині килимка мішечок)
– Малята, погляньте, що це? (вихователь підіймати з підлоги мішечок)

– Як ви думаєте, чий це мішечок? Хто міг його загубити?

(Вихователь звертається до дітей)

– (Ім’я), це ти загубив цей мішечок?

– А може це ти, (Ім’я) принесла з дому? (Діти заперечують)

(Вихователь просить дітей сісти в кружечок)

– Погляньте, малята, в мішечку, щось лежить.

– (Ім’я), візьми руками предмет, що знаходиться в мішечку і скажи, якої він форми? (круглої)

– Скажіть малята, що може бути круглої форми? (диня, кавун, м’яч, яблуко, помідор)

– Діти, а давайте через тканину руками визначимо, що ж в мішечку?(Щось схоже і на м’яч, і на яблуко)

– А може ми понюхаємо? (діти схиляються до думки, що річ схожа на яблуко)

(Вихователь дістає з мішечка червонобоке яблуко).

– Діти, погляньте, яке яблуко завітало до нас в гості! (дає можливість дітям помилуватись яблуком).

Д/гра «Яблучко яке?»

– Малята, запрошую вас встати в коло, передайте яблучко один одному і розповідайте, яке воно? (смачне, соковите, запашне, велике, об’ємне, духмяне, бокате, жовто-червоне, осіннє, гарне, кругле, рум’яне, мале, червонобоке, червоне, кругле).

– Ось, скільки багато ми знаємо про яблуко, а я скажу, що воно вітамінне, корисне.

Сюрпризний момент (стук у двері, дітям передають коробку з яблуками).
– Чуєте, малята, хтось стукає до нас, піду подивлюся. Погляньте, нам передали ось якусь коробку з нової пошти. Цікаво, а що ж в ній.

– (Ім’я дитини), подивись, що в коробці? (яблучка)

– Хто міг нам передати ці яблука? (люди, мама, їжачок)

Запрошую вас сісти в коло, а я вам дам по яблучку, вони не звичайні, адже дарують нам здоров’я. Слухайте казочку про яблучко і виконуйте рухи.

(Самомасаж яблуками – су-джок) «Пригоди яблучка»

На верхівці яблуні жило яблучко. Легкий вітерець розгойдував гілочку дерева на якому воно росло.(Діти злегка дмухають на яблучко, підіймати руки вгору й повільно погойдують ними.)

Але одного разу вітерець подув дужче, яблучко не втрималось на гілці й упало на землю(Діти роблять сильний видих, імітуючи вітер, і опускають руки на груди)

Яблучко роздивилось навколо (розкрити долоньки і погойдати вліво – вправо)

Яблучко покотилось по лісовій доріжці(качають яблучко по руках від ліктя до кінчиків пальців правої та лівої руки)

Довгий шлях стомилося яблучко, воно вирішило відпочити, закотилось у травичку(ховають в долоньках)

Яблучко побачило двох їжачків.(імітують сопіння їжачків)

Захотіли їжачки погратися. Вони стали перекидати його один одному(перекидають яблучко з однієї руки в другу)

Яблучко злякалось вирішило, що час повертатись додому до своєї яблуньки (катають яблучко по ногах)

Прокотилось до своєї яблуньки, зрозуміло, що «У гостях добре, а вдома краще» Ось така пригода трапилась із яблучком.

Ось ми склали всі яблучка до кошика. (Стук у двері, приходить лялька з Легокраїни)
– погляньте, до нас з ЛЕГО країни завітала в гості Дора. Вона просить розповісти, що можна приготувати з яблук? Розкажемо? (так)

Д/гра «Що можна приготувати з яблук»

– То що можна приготувати з яблук? (відповіді дітей)

– варення, якщо варення з яблук, то яке воно? (яблучне)

– повидло, якщо повидло з яблук, то яке воно? (яблучне)

– компот, якщо компот з яблук, то який він? (яблучний)

– пиріг, якщо пиріг з яблук, то який він? (яблучний)

– млинці, якщо млинці з яблук, то які вони? (яблучні)

– шарлотку, якщо шарлотка з яблук, то яка вона? (яблучна)

– джем, якщо джем з яблук, то який він? (яблучний)

– Які ви в мене розумнички, молодці.

В нас яблучко не тільки корисне, а ще й веселе і воно хоче з вами погратися. Яблучко дуже спритне уважно дивіться слідкуйте за ним, тільки очима.

Фізкультхвилинка для очей (слайд)


Як ми гарно з вами відпочили.

– Ой я ж згадала, що з яблук ще можна приготувати…що? ( виставляє пляшку яблучного соку)

– Хто знає, як це можна зробити? (купити в магазині, натерти і видушити через марлю, через м’ясорубку прокрутити і видушити, на блендері мама робить).

– Ось і я вас запрошую підійти до столу і покажу, як я ми можемо самостійно це зробити на блендері.

Для того, щоб приготувати сік, нам знадобляться чисті, вимиті яблука, ось вони на таці. Яблучка треба порізати на часточки, вирізати серцевину. (вихователь ріже на дошці) Ось так. Діти, погляньте, я знайшла ось такі насінини. (вихователь звертає увагу дітей).

І я розкрию вам одну маленьку таємницю яблука. От з цих маленьких коричневих насіннячок, (показує вихователь на серветці) коли їх посадити в землю, з’являться молоденькі паростки, з яких потім виростуть великі яблуні.

Ці шматочки я кидаю в блендер, і в мене вже є порізані яблучка. Я вмикаю, блендер в розетку. Нагадую вам, малята, що без дорослих вмикати електроприлади неможна. (Я доросла, вимикаю) (Працює блендер)

– Ось наш сік з яблук готовий, то який цей сік? ( яблучний)

(вихователь наливає в склянку)

– Який він ще ? ( корисний, запашний, ароматний, смачний. А ще він свіжий, бо свіжовижатий на блендері, повторіть).

Ось цим свіжим, вітамінним напоєм поласуємо пізніше, а зараз я і наша гостя просимо пройти і зайняти місця за столами.

Малята, ви знаєте, що яблучком можна не тільки можна смакувати і ласувати, а й загартовуватись.

« Льодотерапія»

( На столі лежить таця з замороженими шматочки яблук)

Малята, візьміть в ручку шматочок яблучка, давайте захолодим свої щічки, намалюємо брівки, намалюємо вуса як у зайчика, погладимо шийку, щоб не боліло горличко.
Молодці, яблучка додали нам здоров,я. Витріть ручки і личко серветкою.
А ще ми з яблучком і грались, веселились.

Давайте ми з вами викладемо для себе з легояблучко.

Дидактична гра «Виклади яблуко» (за зразком)



Наша гостя Дора, дякує нам за те, що так багато цікавого і корисного дізналась від вас. Запрошую вас і Дору поласувати свіжим вітамінним яблучним соком