Опубліковано 13 серпня 2022 о 19:23
3 0
1 1

Сімейний бюджет. Раціональне споживання родини. Кишенькові гроші.

Сімейний бюджет. Раціональне споживання родини. Кишенькові гроші.

Мета: узагальнити наявні знання учнів про потреби людини; звернути увагу на обмеженість ресурсів і на необхідність вибору; сприяти розвитку економічного мислення; розвивати логічне мислення, пам'ять, увагу, уяву; формувати економне ставлення до кишенькових грошей та вміння раціонально їх використовувати.

Обладнання:

а) на плакатах прислів’я:

«Хочеш щось купити – зазирни у гаманець»

«Гроші з неба не падають»

«Хто працює – той не бідує»

б) на дошці: схема-план уроку

030140on-aa64-700x290.png

в) «Дерево бажань». На дошці «дерево», на яке діти наклеюють листочки: про що вони хотіли б дізнатись, як би хотіли, щоб пройшов урок, свої побажання, пропозиції.

Хід уроку.

І. Очікування. «Дерево бажань».Діти на листочках пишуть і приклеюють на дерево свої побажання, сподівання.

ІІ. Актуалізація опорних знань.

- Діти, ввійдемо дружно в світ економічних понять.

Вправа «Мікрофон».

Вчитель дає завдання: Назвати доходи родини, які наповнюють сімейний бюджет.

Доходи: заробітна плата, пенсії, стипендії, премії, грошові винагороди, виграші, доходи від користування земельною ділянкою, грошові допомоги (субсидії).

ІІІ. На дошці діти колективно складають таблицю.

030140os-e5da-696x301.png

IV.Бесіда.

– Які доходи вашої сім’ї?

– Які потреби задовольняють доходи?

– Чи завжди сімейний гаманець залишається наповненим?

– Як, на вашу думку, слід витрачати гроші?

– Чи легко наповнювати сімейний бюджет?

V. Читання казки

«Заробляй гроші» (додається).

– Яку участь беруть діти в сімейному бюджеті?

  • Чи одержуєте ви гроші з сімейного бюджету? Як їх витрачаєте? Що значить раціонально, економно?

  • Що значить раціонально витрачати гроші?

Введення поняття «Кишенькові гроші».

Читання статті з енциклопедії «Що таке кишенькові гроші» (стаття додається). Обговорення статті. Вибіркове читання.

V. Фізкультхвилинка. (Під музику «Маленькая страна» діти роблять різні вправи, відпочивають).

VI. Робота в групах. Діти об’єднуються в групи по 5 учнів. Учитель пропонує повернутися до проблемної ситуації. Як раціонально витратити гроші? (кожна група отримує завдання на картці)

Завдання: Відповідно до потреб, придбати необхідні товари, раціонально використавши бюджет, зазначений у завданні окремо кожній групі.

1 група: Привітати з днем народження Оленку.

2 група: Привітати з днем народження Івасика.

3 група: До школи придбати необхідні приладдя.

4 група: В районній лікарні відвідати дітей-сиріт, купити їм подарунки.

На дошці записані назви товарів, які попередньо експертна група підібрала в шкільному лотку та їх ціни:

Барні – 3 грн.

Диск – 2 грн.

Скотч – 2 грн. і 4 грн.

Клей – 2 грн. і 4 грн.

Зошит – 2 грн.

Фарби – 14 грн.

Дракончик – 3 грн.

Пензлик для малювання – 6 грн.

Фломастери – 10 грн.

Пластилін – 15 грн.

Бісер – 5 грн.

Маркер – 8 грн.

Гаманець для телефону – 10 грн.

Листівки – 5 грн.

Ватман – 3 грн.

Ножиці – 5 грн.

Набір машинок – 12 грн.

Йо-йо – 7 грн.

Кольорові олівці – 6 грн.

Лінійка – 2 грн.

Набір простих олівців – 4 грн.

Альбом для фотографій – 25 грн.

Учні протягом 10-12 хв. обирають необхідні товари, враховуючи потреби, смаки, їх необхідність, першочерговість, раціонально витрачають кошти, враховують вікові особливості, нахили.

VIII. Трибуна «спікера».

Представник – «спікер» кожної групи звітує про вибір своєї групи, пояснює, аргументує, аналізує, робить висновок. Експертна група та вчитель оцінюють вибір.

Всі групи з роботою справились:

1 група – привітала Оленку і зробила вибір для дівчинки (бісер, листівку та ін.);

2 група – привітала Івасика, зробила вибір для хлопчика (набір машинок, листівку та ін.);

3 група – правильно підібрала шкільне приладдя (зошити, альбоми, олівці, лінійку та ін.);

4 група дітям-сиротам вибрали смачні подарунки «Барні», альбоми, олівці, пластилін та йо-йо (м’ячики).

Метод «Прес».

  • Я вважаю, що для дітей-сиріт необхідно придбати солодощі, ігри, альбоми, фломастери (4 група).

  • Їм приємно одержати подарунки, тому що вони не часто їх отримують (4 група).

  • Отже, я вважаю, що ми зробили правильний вибір, придбавши необхідні речі до школи (3 група).

  • Я вважаю, що Оленці було приємно одержати в подарунок бісер, а не набір машинок. Оленка любить дарувати подружкам сережки і браслети з бісеру (1 група).

IX. Складання «Сенкану».

  1. Бюджет. Гроші.

  2. Сімейний, кишенькові, збалансований, надлишковий.

  3. Поповнюється, витрачаються.

  4. Хочеш щось купити – зазирни у гаманець.

  1. Рефлексія.

Обговорення листочків з «Дерева бажань».

  • Чи збулись ваші очікування, бажання?

  • Чи був для вас урок цікавим?

Учитель підводить підсумок уроку. Вербально оцінює роботу груп.