Психологи кажуть, що існує одне дуже важливе правило у спілкуванні зі своєю дитиною. Його називають «правилом трьох хвилин».
Полягає це правило в тому, щоб завжди зустрічати дитину з такою ж радістю, як ви зустрічаєте товариша, з яким не бачилися багато років. І неважливо — чи повернулися ви з півгодинного походу в магазин, прийшли додому з роботи або приїхали з відрядження. Як правило, все, чим з вами хоче поділитися дитина, вона видає в перші хвилини зустрічі.
Багато які батьки інтуїтивно виконують правило трьох хвилин. Наприклад, забираючи дитину зі школи, вони завжди присідають на рівень її очей, обіймають при зустрічі і кажуть, що скучили. Тоді як інші батьки просто беруть дитину за руку, кажуть «пішли» і продовжують говорити по телефону.
Приходячи з роботи, відразу звертайте увагу на дитину. Роззувайтеся і біжіть до неї. У вас є кілька хвилин, щоб сісти поряд з нею, розпитати її про минулий день і вислухати відповіді. Якщо ви не приділите дитині цієї уваги, вона буде ходити за вами весь вечір, вимагаючи спілкування, уваги і любові.
Увага: важлива не тривалість спілкування, а емоційна близькість! Іноді кілька хвилин задушевної бесіди значать для малюка набагато більше, ніж цілий день, проведений разом, якщо думками ви весь час в іншому місці.
Але для батьків і дітей вираз «спільне проведення часу» має різне значення. Для дорослих досить, щоб діти просто знаходилися поруч, коли вони клопочуться по будинку або йдуть в магазин. А для дітей під спільним проведенням часу мається на увазі зоровий контакт, коли батьки сідають поруч, відкладають мобільні телефони, перестають думати про свої дорослі справи і ні на що не відволікаються.
Час швидкоплинний, і ви не встигнете отямитися, як ваші сини і дочки подорослішають. Тому не втрачайте часу і починайте будувати довірчі відносини з ними вже зараз! А правило трьох хвилин допоможе вам у цьому!
Альона Сидорук