Інтегроване заняття у ІІ-молодшої групі "Пожежник-рятувальник"
Мета: Ознайомити малят з професією пожежник; викликати бажання дітей орієнтуватися в обов’язках професії пожежника; збагачувати словниковий запас, вправляти у вживанні іменників із прийменниками; розвивати інтонаційну виразність мовлення; викликати бажання надавати посильну допомогу дорослим; виховувати допитливість та повагу до професії пожежник-рятувальник. Матеріал: ілюстрації із зображенням пожежника, предметні малюнки із зображенням речей, які потрібні для тієї чи іншої професії.
Хід заняття
Вихователь: - діти, зараз я загадаю вам загадку за допомогою якої ви сами визначити тему нашого заняття, готові?
Будь який вогонь вгамує
Від пожежі нас врятує
Наче справжній чудо-вершник
Гасить полум’я…. (Пожежник)
Вихователь:Молодці! А,як ви вважаєте пожежник може бути рятувальником? (відповіді дітей) Так, вірно пожежник він також рятувальник бо рятують життя людей або тварин під час пожежі.
Д\гра "Для чого?"
Вихователь показує зображення інструментів та діти дають відповіді для чого їх використовує пожежник, вихователь пояснює за потребою.
Вихователь : зараз давайте розглянемо форму та поміркуємо для чого вона потрібна
-Для чого каска? (відповіді дітей)
-Молодці,також можливо назвати її шолом
- Для чого захисний костюм?
- Для чого чоботи?
- Для чого ліхтарик?
Фізкультхвилинка
Ми в пожежників пограємо,
Швидко шланги розмотаємо,
Ось так, ось так, швидко шланги розмотаєм.
Ось вогонь у нас горить,
Будемо його гасить.
Ось так, ось так, будемо його гасить.
А тепер ми присідаємо,
Під дивани заглядаємо.
Ось так, ось так, під дивани заглядаємо.
Ось вогонь ми загасили,
На стільці швиденько сіли.
Все як треба ми зробили
– Відпочинок заслужили.
Вихователь пропанує дітям зібрати пазл з улюбленим героєм мультфільму Райдером.
Вихователь: А хто знає за яким номером требо телефонувати щоб позвати на допомогу пожежника?
Вірно 
Діти, яки ви всі молодці, а зараз ми з вами подивимось Мультфільм та закріпити знанняТест