Опубліковано 10 травня 2020 о 12:18
0 0

" Порядкова лічба. Орієнтування в просторі".


Мета: продовжувати вчити кількісної й порядкової лічби, вживати слова перший, другий, третій; закріпити вміння орієнтуватися в просторі, користуючись поняттями «перед», «за»; розвивати довільну пам’ять; виховувати позитивне ставлення до занять.


Матеріали: демонстраційний: лялька Наталка, іграшка Миша, різні іграшки для гри «Магазин»; роздавальний: картка із зображенням різнокольорового м’яча; два маленькі м’ячі червоного кольору, два великі — жовтого кольору.

Хід заняття

Вихователь:

Привіт, дітки, станемо в коло!

Скільки друзів, глянь навколо!

Руку дружби простягни та займатися почни!

Вихователь: - діти, зараз я загадаю вам загадку за допомогою якої ви сами визначити тему нашого заняття, готові?


В’яже бабуся-лисиця

Трьом онукам рукавиці.

«Подарую вам, онуки,

Рукавичок по дві штуки,

Бережіть, не загубіть!».

Скільки всіх? Перелічіть! (з дидактичними картками) (6)

Вихователь: До нас завітали Наталка та Миша, вони сьогодні ідуть на день народження до свого друга Зайці й звернулись до нас за допомогою, що їм потрібно підготувати для Зайки?(Відповіді дітей)

Вірно, без подарунка йти не дуже гарно, допоможемо їм?

Де ми можемо обрати подарунок?


Гра «Магазин».
Вихователь самостійно визначає кількість предметів (іграшок) для лічби й викладає їх на столі.
Розгляньте й назвіть, які іграшки є в магазині. Давайте разом полічимо іграшки. Скільки всього іграшок?
Яка іграшка перша? друга? третя?
Яка іграшка стоїть перед пірамідкою? після пірамідки? (Аналогічно визначається місце розташування інших іграшок.)

Наталка та Миша: Молодці, а зараз допоможіть нам обрати коробку для подарунка

Д\ гра "Де Миша"?


Гра «Чого не стало».
Діти заплющують очі, вихователь ховає будь-яку іграшку з тих, що лежать на столі. Діти розплющують очі й відгадують, якої іграшки не стало. У процесі гри також закріплюються поняття «перед», «за».

Фізкультхвилинка.
Нахилилися вперед,
Нахилилися назад,
І направо, і наліво,
Щоб нічого не боліло.
Раз, два, три, чотири —
Набираємося сили.
Нахились, повернись,
До товариша всміхнись.

Гра «М'яч».
У кожного картка із зображенням різнокольорового м’яча; по два маленьких м’ячики червоного кольору і два великих — жовтого.
Щоб довідатися, що друзі подарували їжачкові на день народження, треба відгадати загадку.
Хоч буваю часто битий,
Але зовсім не сердитий.
Я стрибаю, веселюся.
Чи вгадали, як я звуся? (М'яч.)
Скільки маленьких м’ячиків? (Два.)

Якого вони кольору?

Покладіть ліворуч від різнокольорового м’яча два маленькі м’ячики. Праворуч від різнокольорового м’яча покладіть стільки ж великих м’ячиків.
Скільки великих м’ячів ви поклали? (Два.)

Якого вони кольору?

Підсумок заняття.
Куди ходили за подарунками Наталка й Миша?
Скільки всього іграшок було в магазині?