Опубліковано 4 серпня 2022 о 23:40
1 0

"Поезія - це завжди неповторність..."

***

А я хочу жити у світі,

Де панує лише доброта,

І усміхнені ходять діти,

І не знають слово «біда».

Хай наш світ розмалює веселка,

І дарує сонце тепло,

І на небі зникне хмаринка,

І блакить засіяє знов.

Я запитую Бога вранці:

- Існуватиме світ без зла?

Де знайти ті зернятка щастя,

Щоб засіяти поле добра?

- Милосердними будьте люди,

І долоньки свої простягніть,

Бо для когось це порятунок,

Ще одна надія в житті.

Про Шевченка на мить згадалось,

Словом добрим людей зігрівав,

У думках своїх не вагався,

До одного усіх закликав:

«Об’єднайтеся всі навколо!

Благодать небесна зійде,

Добрі справи замінять злобу,

І лід зникне з людських сердець!»

***

Люблю свою бабусю всією душею.

Вона найкраща із усіх бабусь!

Всміхнеться лагідно, і світ радіє,

Коли сумує-дощ іде.

В її хатинці, наче у музеї.

Там пряла є і купа рушників,

А у кутку висить портрет Шевченка,

Ще прадід мій купив його колись.

Реліквію сімейну всі цінують.

В смушковій шапці і у кожусі,

А на обличчі сум… він так хвилює:

Ти усміхнись, Кобзарю, й оживи!

Бо українцям хочеться радіти,

І вільно жити, і співать пісні.

Охороняють нас прадавні обереги.

Святі реліквії ти, бережи завжди!