Сьогодні о 18:00
Вебінар:
«
Інтеграція знань, практики та інноваційних технологій у професійному розвитку педагогів закладів освіти
»
Взяти участь Всі події
Опубліковано 12 травня 2020 о 18:21
0 0

Подорожуємо Казкою

Мета: Вчити дітей інсценувати казку. Правильно в діалозі передавати мову дійових осіб, близько до тексту. Закріпити та поглибити знання дітей про українські народні казки, які вони знають; навчити за ознаками, подаваними в загадках, відгадувати персонажі казок. Розвивати й збагачувати словниковий запас, діалогічне мовлення, вміння передавати емоції, міміку, жести певного образу. Вчити правильно вживати прийменники в, на, під, біля. Виховувати вміння уважно слухати свого товариша, бажання брати участь у драматизації та проявляти інтерес й любов до українських народних казок, колискових пісень.

Матеріал: ілюстрації до українських народних казок: “Ріпка”, “Коза-дереза”, “Рукавичка”, Котик і півник”, “Солом’яний бичок”. Гра “Тихо-голосно”, гра “Де звірята”.

Хід заняття

Діти, сьогодні ми з вами потрапимо в казкову країну, в чарівний ліс, де зустрінемось з казкою, Давайте ми разом скажемо ось такі слова:

Ми в чарівний ліс підемо,

Казку в лісі ми знайдемо.

Кругом себе повернись,

Казко, де ти?

Нам з’явись!

Вихователь: Ось ми й в лісі. Казка приготувала нам цікаві завдання. А де ці завдання, ми зараз знайдемо.

Гра “Тихо – голосно”
Мета. Вправляти у зміні сили голосу, плавному озвученому видиху.
Опис гри. Дітям пропонують уявити, що вони знаходяться у казковому лісі, всі заблукали й просять допомоги у казок. Спочатку вони кличуть героїв казок тихо, а потім — голосно.

Відгадування загадок про казки.

1.Вигнав дід козу із хати,

Та й пішла вона блукати.

В зайця хатку відібрала.

Всі козу ту виганяли.

Рак козуню ущипнув

Зайцю хатку повернув. (Коза-дереза)



2.Загубив дід рукавичку,

Рукавичку-невеличку.

Звірі в неї поховались.

Бо морозу налякались.

Так вже тісно їм усім

Ось-ось-ось порветься дім. (Рукавичка)



Діти, хто сховався в рукавичку? (Відповіді дітей)

3. Я – бичок-третячок,

Смоляний в мене бочок.

Із соломи дід зробив

І смолою засмолив. (Бичок Соломяний бочок)



4.Сидить півник на печі,

Їсти смачненькі калачі.

Тут лисичка прибігає,

Мерщій півника хапає.

Біжить котик рятувати,

В лиски півника забрати. (Котик і Півник)




Гра “Де звірята?”

(Вживання прийменників в, на, під, біля)

Фізкультхвилинка

Стрілись в лісі всі звірята

І давай все розглядати

Трава низенька-низенька,

Дерева високі-високі.

Вітер дерева колише-гойдає

То вгору, то назад, то вниз нахиляє.

А по доріжці зайчик скакав:

Мабуть, це друзів своїх він шукав.

І тихесенько усілись.


Вихователь: малюкі, зараз послухайте ще загадку і відгадайте, про кого вона.

Спекла його бабуся Із борошна і яєць.

Такий він гарний вдався

Ну просто молодець!

Кругленький, рум’яненький,

Веселий і меткий.

Та тільки втік із дому,

Попав у ліс густий. (Колобок)



З ким зустрівся в лісі Колобок? Давайте ми з вами зараз покажемо, як Колобок зустрівся із зайчиком т вовком. Інсценізація уривку з казки “Колобок”.

Ми з вами виконали завдання казки та за це вона підготувала нам сюрприз. Погляньте, що це під деревом? (Глечик). Це не простий глечик, а чарівний. Попросімо його: Глечику чарівний, пісню заспівай нам, бо втомились ніжки, відпочинемо трішки. ІВАСИК- ТЕЛЕСИК