4 січня 1958 року після 92 днів перебування в космосі увійшов в атмосферу і згорів перший штучний супутник Землі «Супутник 1». Перший, зроблений людиною, космічний об'єкт.
4 жовтня 1957 року СРСР запустив у космічний простір найпростіший супутник землі або ПС-1 на ракетоносії Р-7, з космодрому Байконур. Очолював творчий колектив творців супутника Сергій Корольов.
Сергій Павлович Корольов (1907-1966) – радянський учений і конструктор у галузі ракетобудування й космонавтики, головний конструктор перших ракет-носіїв, штучних супутників Землі, пілотованих космічних кораблів, основоположник практичної космонавтики, академік АН СРСР (1958), член президії АН СРСР (1960-1966), двічі Герой Соціалістичної Праці (1956, 1961). Піонер освоєння космосу.
Технічні характеристики в першого штучного супутника землі досить примітивні в порівнянні із супутниками, які запускаються в наш час. ПС-1 представляв із себе кулю діаметром приблизно 58 сантиметрів, до якого були приєднано чотири антени довжиною 2,4 і 2,9 метра. Ці антени потрібні були для радіозв’язку. Маса ПС-1 була 83,6 кг. Усередині супутника перебували датчики тиску, температури, вентилятори охолодження, що включалися від реле, вони починали працювати, якщо температура піднімалася вище +30С, а також комутуюче обладнання, яке передавало сигнал від супутника на Землю.
У наш час у космічному просторі є біля 13 тисяч штучних супутників Землі, більшість належить США, Росії, і Китаю. Технологія запусків супутників полягає в тому, щоб при запуску дати йому якнайбільшу швидкість. Потрапивши вже на еліптичну орбіту землі супутник зможе сам, за рахунок набраної швидкості тривалий час обертатися й передавати сигнали.
ПС-1 відділився від ракетоносія через 295 секунд після старту, а вже через 315 секунд після старту він послав на землю перший радіосигнал, який міг приймати будь-який радіоаматор, це були повторювані протягом приблизно близько 2 хвилин сигнали: «Біп, Біп». Ці прості сигнали розпочали дослідження космосу космічними апаратами, почалася ера космонавтики й перегони озброєнь між СРСР і США.
ПС-1 пробув на еліптичній орбіті Землі 92 дні й виконав 1440 оборотів навколо планети. Космічний апарат продовжував передавати радіосигнал протягом 20 днів, після чого швидкість обертання ПС-1 почала знижуватися, і 4 січня 1957 року він згорів у щільних шарах атмосфери через високе тертя об повітря на великій швидкості.
https://historyurok.com.ua/tsikavi-fakty/nauka/shtuszni-suputnyky-zemli.html